Vélemény a Vivo X300 Ultráról
A Pro modellhez hasonlóan a Vivo az X300 Ultra kameráival is észrevehető előrelépést tett az előző generációhoz képest. Az X300 Ultra azonban csak éppenhogy sikerül a korábbi legjobb kameraértékelésünk, az X300 Pro helyére lépnie.
Az egyébként kiváló kameraösszeállítás színvisszaadása az új színérzékelő ellenére meglepően nagy gyengeségeket mutat.
A fotózás és videózás szerelmesei így is megkapják a pénzükért a Vivo zászlóshajóját.
A három extra nagy képérzékelővel ellátott kompromisszummentes felszerelésnek a DRAM-válság miatt úgy tűnik, ára van. Az Ultra modellben több területen is látható némi kompromisszum, legyen szó a hangszórókról vagy a dedikált kameragomb elhagyásáról.
A Vivo X300 Ultra hűtés szempontjából sem tűnik optimálisnak a magas hőkibocsátás és a kifejezett throttling miatt.
Kritikáink ellenére a Vivo zászlóshajója egy nagyszerű okostelefon, és egyenrangú a csúcskategóriás konkurenciával. A kamerákat leszámítva azonban időnként egy árnyalattal rosszabb, mint a Find X9 Ultra vagy a Galaxy S26 Ultra.
Pro
Kontra
A Vivo X300 Ultra árazása és elérhetősége
Az Európában tervezett Vivo X300 Ultra egyetlen, 16 GB RAM-mal és 1 TB-os tárolóval rendelkező tárolási opciójának RRP-je borsos 1 999 euró.
Mi a Trading Shenzhenből kaptunk egy 512 GB-os tárolóval rendelkező import modellt, kevesebb mint 1000 euróért.
Tartalomjegyzék
- Vélemény a Vivo X300 Ultráról
- A Vivo X300 Ultra műszaki adatai
- Építsd fel: Vízálló zászlóshajó telefon vékony élekkel
- Jellemzők: Vivo okostelefon gyors USB 3.2-vel
- Szoftver: Vivo X300 Ultra: Android 16
- Kommunikáció és GNSS: Vivo X300 Ultra Wi-Fi 7 és 5G funkcióval
- Telefonfunkciók és hangminőség: Az X300 Ultra támogatja a kettős SIM és az eSIM kártyát
- Kamerák: High-end okostelefon Sony érzékelővel és OIS-szel
- Tartozékok és garancia: Vivo X300 Ultra töltővel és töltő nélkül
- Bemeneti eszközök és működés: A zászlóshajó telefon az ultrahangos ujjlenyomatra támaszkodik
- Megjelenítés: Vivo X300 Ultra nagy OLED képernyővel
- Teljesítmény: Qualcomm csúcskategóriás chipkészlettel rendelkező zászlóshajó telefon
- Kibocsátás: Vivo X300 Ultra: nagy mennyiségű hulladékhő és magas fojtás a Vivo X300 Ultra esetében
- Az akkumulátor élettartama: X300 Ultra XXL akkumulátorral
- Notebookcheck általános benyomások a Vivo X300 Ultra
- Potenciális versenytársak összehasonlításban
A Vivo X300 Ultra műszaki adatai
Építsd fel: Vízálló zászlóshajó telefon vékony élekkel

A Vivo X300 Ultra IP69 és IP68 tanúsítvánnyal rendelkezik, hasonlóan a kategóriájának más zászlóshajó készülékeihez, mint például a Xiaomi 17 Ultra.
A mi fekete változatunk 8,2 mm-es méretével valamivel vékonyabb és 232 g-jával valamivel könnyebb, mint a többi színváltozat, de a Vivo zászlóshajó még mindig nem kézreálló. A zászlóshajó telefon minden változatának közös jellemzője a hatékony, 90,3%-os képernyő-test arány.
A keret matt alumíniumból készült, míg az előlapot és a hátlapot a vállalat saját Armor Glass üveggel borítja. A hátlapon található erőteljes kameramodul miatt az X300 Ultra kissé felülnehéznek tűnik, de ezt a gyakorlati használatban nem találjuk zavarónak.
» A Top 10 multimédiás noteszgép - tesztek alapján
» A Top 10 játékos noteszgép
» A Top 10 belépő szintű üzleti noteszgép
» A Top 10 üzleti noteszgép
» A Top 10 notebook munkaállomása
» A Top 10 okostelefon - tesztek alapján
» A Top 10 táblagép
» A Top 10 Windows tabletje
» A Top 10 subnotebook - tesztek alapján
» A Top 10 300 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 120 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 phabletje (>5.5-inch)
» A Top 10 noteszgép 500 EUR (~160.000 HUF) alatt
» A Top 10 "pehelysúlyú" gaming notebookja
Méret összehasonlítás
Jellemzők: Vivo okostelefon gyors USB 3.2-vel
Az Európában elérhető változat gyors UFS 4.1 memóriával és LPDDR5X Ultra Pro RAM-mal, míg a Kínában elérhető kisebb memóriaváltozatok (256 GB, 512 GB) LPDDR5X Ultra standarddal kerülnek forgalomba.
Az X300 Ultra USB-portja a gyors 3.2 szabványt támogatja, beleértve a képkimenetet és az OTG-támogatást is. Integrálva van egy NFC chip és egy infravörös blaster is.
A Vivo telefon nem rendelkezik ultraszélessávú vezeték nélküli technológiával.
Szoftver: Vivo X300 Ultra: Android 16
A Vivo a saját OriginOS-ére támaszkodik az X300 Ultra esetében, amely a tesztelés idején a Android 16-on alapul, és számos nyelvet támogat, köztük a kínai változatban a németet is.
A gyártó szerint a Android frissítések öt évig, a biztonsági javítások pedig hét évig lesznek elérhetőek.
Érdekes módon a Vivo Kínára is ezt a frissítési garanciát hirdeti, ami ott meglehetősen szokatlan.
Fenntarthatóság
A Vivo X300 Ultra külső csomagolásában nincs látható műanyag, de a doboz zsugorfóliázott. A fenntarthatóságról egyelőre nem adtak tájékoztatást.
Kommunikáció és GNSS: Vivo X300 Ultra Wi-Fi 7 és 5G funkcióval
Akár Kínából, akár Európából érkezik, az X300 Ultra széles frekvenciatartományt kínál az összes mobiltelefon-szabványhoz. Ha azonban eSIM-et szeretne használni, akkor a globális modellt kell használnia.
Ezenkívül a Bluetooth 6.0-t csak a globális verzió támogatja szoftveres oldalon; szabályozási okokból a kínai változatban csak az 5.4-es verzió szerepel.
A WLAN-hoz modern Wi-Fi 7 áll rendelkezésre, beleértve a gyors 6 GHz-es sávot is. A tesztben nagyon magas, csúcsban közel 2000 Mbps-os átviteli sebességet értünk el.
| Networking | |
| Vivo X300 Ultra | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Vivo X200 Ultra | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Átlagos 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
| Az osztály átlaga Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
A műholdas helymeghatározáshoz háromsávos kapcsolat áll rendelkezésre. Egy rövid kerékpártúrán összehasonlítjuk a Vivo X300 Ultra-t egy Garmin Venu 2 készülékkel, ahol az X300 Ultra alig mutat jelentős pontatlanságot, és ideálisan alkalmas a navigációs feladatokra.
Telefonfunkciók és hangminőség: Az X300 Ultra támogatja a kettős SIM és az eSIM kártyát
A Vivo telefon támogatja a dual SIM-et két nano SIM-kártyával. A globális változat két eSIM-et is támogat, amelyek egy fizikai SIM-kártyával együtt használhatók.
Hasonlóan a Xiaomi 15T, a Vivo az X300 Ultra-t walkie-talkie funkcióval szereli fel. Ez lehetővé teszi a telefonhívások lebonyolítását vagy az üzenetváltást más kompatibilis Vivo készülékekkel nagy hatótávolságú Bluetooth-kapcsolaton keresztül, mobilszolgáltatás nélkül.
Kamerák: High-end okostelefon Sony érzékelővel és OIS-szel
A Zeiss-szel való együttműködés természetesen az X300 Ultra esetében is érvényesül. A Vivo telefon kamerájának hardvere első osztályú egy okostelefonhoz képest.
Mindhárom kamera nagyméretű érzékelőt kínál, kezdve az 1/1,12 hüvelykes formátummal a Sony LYT-901 főkameránál, az 1/1,28 hüvelykes Sony LYT-818 ultraszéles látószögű kameránál és az 1/1,4 hüvelykes ISOCELL HP0 teleobjektív érzékelőnél.
Összehasonlításképpen, a fő kamera egy iPhone 17 1/1,55 hüvelykes érzékelője lényegesen kisebb, mint az X300 Ultra legkisebb érzékelője.
A Vivo telefon új, 200 MP-es főkamerájával készült 12 MP-es fotók tetszetősek, a fókuszálás és a képélesség nagyon tetszik nekünk. Egy új pixel binning szabvány is van a fedélzeten, amely 25 MP-es felvételeket eredményez a nagyobb részletekért.
A gyenge megvilágítású motívumok is profitálnak az okostelefonok számára jelenleg elérhető legjobb fotóalgoritmusból és a továbbfejlesztett, házon belüli VS1+ képchipből.
Ellentétben a Apple iPhone 17 Pro, a Vivo X300 Ultra lényegesen hosszabb, 35 mm-es gyújtótávolságot használ, aminek tökéletes értelme van, hiszen az ultraszéles látószög is nagyon meggyőző eredményeket produkál, és minőségét tekintve akár fő kameraként is átmehet.
Ugyanez vonatkozik a zoomolásra is az új 200 MP-es kamerával, 3,7x optikai nagyítással. Összehasonlítva a X200 Ultra kisebb rekesznyílásra van szükség, de a nagy felbontásnak és az érzékelő kivágásának köszönhetően még a 10x-es fényerővel készített fotók is nagyon részletesek és alig túlélesítettek.
Ez azt jelenti, hogy a Vivo a lehető legjobb beállítást érte el egy okostelefonban? Sajnos nem.
A Vivo X300 Ultra új színérzékelős kamerája a maga 12 színcsatornájával még nem meggyőző. Állítólag természetesebb színeket tesz lehetővé, de az általunk mért eltérések nagyon magasak, és a színek élénkülése egy csúcskategóriás okostelefonhoz képest hangsúlyos.
Kép összehasonlítás
Válasszon egy jelenetet, és navigáljon az első képen belül. Érintőképernyőkön egy kattintással megváltoztathatja a pozíciót. Egy kattintás a kinagyított képre megnyitja az eredetit egy új ablakban. Az első képen a tesztkészülék méretarányos fotója látható.
Main cameraMain cameraLow lightUltra-wide angle

Tartozékok és garancia: Vivo X300 Ultra töltővel és töltő nélkül
A termékhez tartozik egy USB-kábel, egy védőburkolat és egy 100 W-os hálózati adapter a kínai változathoz. A Trading Shenzhen egy EU-s adaptert is tartalmaz az ebben az országban használt konnektorokhoz.
A Vivo ismét kínál egy Zeiss telekonverteres objektívet is tartalmazó fotós készletet opcióként a zászlóshajójához, körülbelül 490 euróért.
A garancia 12 hónapos garanciát vállalnak importként. A Trading Shenzhenből származó tesztkészülékünk esetében lehetőség van arra is, hogy garanciális igény esetén a Vivo telefonját német szállítási címre küldjék.
Bemeneti eszközök és működés: A zászlóshajó telefon az ultrahangos ujjlenyomatra támaszkodik
Megjelenítés: Vivo X300 Ultra nagy OLED képernyővel
A Vivo telefon 6,82 hüvelykes OLED-kijelzője nagy, 1440p felbontású, és 1 Hz-től 144 Hz-ig változó képfrissítési frekvenciával működik.
Méréseink során nem egészen érte el a meghirdetett 4500 nites csúcsfényerőt, de HDR-tartalmakkal nagyon közel került hozzá.
Ami a szemvédelmet illeti, az X300 Ultra 1-120 Hz-es frissítési frekvencián akár 2160 Hz-ig, 144 Hz-en pedig akár 2592 Hz-ig terjedő PWM-dimmeléssel dolgozik. Az alapvető villogás azonban 110 Hz-en meglehetősen alacsony.
| |||||||||||||||||||||||||
Fényerő megoszlás: 96 %
Centrumban: 1568 cd/m²
Kontraszt: ∞:1 (Fekete: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 1.23 | ∀{0.5-29.43 Ø4.74}
ΔE Greyscale Calman: 1.9 | ∀{0.09-98 Ø4.98}
99.8% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.251
CCT: 6552 K
| Vivo X300 Ultra LTPO OLED, 3168x1440, 6.8" | Samsung Galaxy S26 Ultra Dynamic AMOLED 2X, 3120x1440, 6.9" | Xiaomi 17 Ultra AMOLED, 2608x1200, 6.9" | Vivo X200 Ultra AMOLED, 3168x1440, 6.8" | Oppo Find X9 Pro LTPO AMOLED, 2772x1272, 6.8" | |
|---|---|---|---|---|---|
| Screen | -23% | 3% | 4% | 2% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1568 | 1339 -15% | 1303 -17% | 1286 -18% | 1105 -30% |
| Brightness (cd/m²) | 1535 | 1381 -10% | 1300 -15% | 1238 -19% | 1084 -29% |
| Brightness Distribution (%) | 96 | 94 -2% | 98 2% | 93 -3% | 95 -1% |
| Black Level * (cd/m²) | |||||
| Colorchecker dE 2000 * | 1.23 | 2.5 -103% | 1.12 9% | 1.04 15% | 1.02 17% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 3.22 | 3.8 -18% | 2.25 30% | 2.26 30% | 2.32 28% |
| Greyscale dE 2000 * | 1.9 | 1.7 11% | 1.7 11% | 1.6 16% | 1.4 26% |
| Gamma | 2.251 98% | 2.05 107% | 2.242 98% | 2.249 98% | 2.244 98% |
| CCT | 6552 99% | 6498 100% | 6404 101% | 6575 99% | 6411 101% |
* ... a kisebb jobb
| Display / APL18 Peak Brightness | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Display / HDR Peak Brightness | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
Képernyő villogása / PWM (impulzusszélesség-moduláció)
| Képernyő villogása / PWM észlelve | 110 Hz | ||
A kijelző háttérvilágítása 110 Hz-en villog (a legrosszabb esetben, pl. PWM használatával) . A 110 Hz frekvenciája nagyon alacsony, így a villogás hosszabb használat után szemfájdalmat és fejfájást okozhat. Összehasonlításképpen: az összes tesztelt eszköz 52 %-a nem használja a PWM-et a kijelző elsötétítésére. Ha PWM-et észleltek, akkor átlagosan 7867 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz-t mértek. | |||
Méréssorozat rögzített zoom-szinttel és különböző fényerő beállításokkal (Az amplitúdó görbe a minimális fényerőnél laposnak tűnik, de ez a méretezés miatt van. Az információs mező az amplitúdó felnagyított változatát mutatja a minimális fényerősségnél)
Az Xrite spektrométerrel és a Portrait Displays Calman Ultimate elemzőszoftverével végzett színelemzésünk a Vivo telefon OLED-képernyőjénél enyhe eltéréseket mutat.
A legjobb eredményt a "Professional" színmódban érjük el.
Megjelenítési válaszidők
| ↔ Válaszidő Fekete-fehér | ||
|---|---|---|
| 0.9 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 0.5 ms emelkedés | |
| ↘ 0.4 ms ősz | ||
| A képernyő tesztjeinkben nagyon gyors reakciósebességet mutatott, és nagyon jól használható gyors tempójú játékokhoz. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.1 (minimum) és 240 (maximum) ms között mozog. » 3 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (19.9 ms). | ||
| ↔ Válaszidő 50% szürke és 80% szürke között | ||
| 1.2 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 0.6 ms emelkedés | |
| ↘ 0.6 ms ősz | ||
| A képernyő tesztjeinkben nagyon gyors reakciósebességet mutatott, és nagyon jól használható gyors tempójú játékokhoz. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.165 (minimum) és 636 (maximum) ms között mozog. » 5 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (31.2 ms). | ||
Teljesítmény: Qualcomm csúcskategóriás chipkészlettel rendelkező zászlóshajó telefon
Az Ultra modell fedélzetén a Qualcomm legújabb zászlóshajó chipje található, ellentétben a X300 Pro amely egy MediaTek Dimensity 9500 SoC.
A Snapdragon 8 Elite Gen 5 jelentősen gyorsabb, mint a Snapdragon 8 Elite a Vivo X200 Ultra, de a Vivo zászlóshajó egymagos értékei kissé alacsonyak a Geekbenchben.
| Antutu v10 - Total Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (2390211 - 3269237, n=6) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (264891 - 3269237, n=114, az elmúlt 2 évben) | |
| UL Procyon AI Inference for Android - Overall Score NNAPI | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (10671 - 24002, n=8) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (3769 - 81594, n=115, az elmúlt 2 évben) | |
| Oppo Find X9 Pro | |
A GPU benchmarkok hasonló képet mutatnak. A Adreno 840 az X300 Ultra-ban kissé behúzott kézifékkel dolgozik, bár a GFXBench magas szintű tesztjeiben a 120 fps feletti sebesség könnyen elegendő lehet a nagy képkockasebességű játékokhoz.
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7: T-Rex Onscreen | 1920x1080 T-Rex Offscreen
GFXBench 3.0: on screen Manhattan Onscreen OGL | 1920x1080 1080p Manhattan Offscreen
GFXBench 3.1: on screen Manhattan ES 3.1 Onscreen | 1920x1080 Manhattan ES 3.1 Offscreen
GFXBench: on screen Car Chase Onscreen | 1920x1080 Car Chase Offscreen | on screen Aztec Ruins High Tier Onscreen | 2560x1440 Aztec Ruins High Tier Offscreen | on screen Aztec Ruins Normal Tier Onscreen | 1920x1080 Aztec Ruins Normal Tier Offscreen | 3840x2160 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen
| 3DMark / Wild Life Extreme Unlimited | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Wild Life Extreme | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Wild Life Unlimited Score | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Solar Bay Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Solar Bay Unlimited Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Steel Nomad Light Unlimited Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| 3DMark / Steel Nomad Light Score | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Onscreen | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Offscreen | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| GFXBench 3.0 / Manhattan Onscreen OGL | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench 3.0 / 1080p Manhattan Offscreen | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Onscreen | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Offscreen | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| GFXBench / Car Chase Onscreen | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Car Chase Offscreen | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Aztec Ruins High Tier Onscreen | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Aztec Ruins High Tier Offscreen | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Onscreen | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Offscreen | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| GFXBench / 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Jetstream 2 - 2.0 Total | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
| Vivo X300 Ultra (Chrome 147) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (70.1 - 409, n=9) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (59.7 - 423, n=130, az elmúlt 2 évben) | |
| Speedometer 2.0 - Result 2.0 | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (229 - 624, n=4) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (49.3 - 733, n=96, az elmúlt 2 évben) | |
| Speedometer 3 - Score 3.0 | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
| Xiaomi 17 Ultra (Chrome 143) | |
| Vivo X200 Ultra (Chrome 137) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (14.4 - 31.4, n=7) | |
| Oppo Find X9 Pro (Chrome 141) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (3.06 - 45.5, n=108, az elmúlt 2 évben) | |
| WebXPRT 4 - Overall | |
| Xiaomi 17 Ultra (Chrome 143) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (102 - 278, n=9) | |
| Vivo X200 Ultra (Chrome 137) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (56 - 306, n=116, az elmúlt 2 évben) | |
| Oppo Find X9 Pro (Chrome 141) | |
| Octane V2 - Total Score | |
| Xiaomi 17 Ultra (Chrome 143) | |
| Vivo X300 Ultra (Chrome 147) | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
| Vivo X200 Ultra (Chrome 137) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (47984 - 126661, n=10) | |
| Oppo Find X9 Pro (Chrome 141) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (2800 - 126661, n=160, az elmúlt 2 évben) | |
| Mozilla Kraken 1.1 - Total | |
| Az osztály átlaga Smartphone (257 - 28190, n=138, az elmúlt 2 évben) | |
| Oppo Find X9 Pro (Chrome 141) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (284 - 799, n=14) | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Xiaomi 17 Ultra (Chrome 143) | |
| Vivo X300 Ultra (Chrome 147) | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | |
* ... a kisebb jobb
| Vivo X300 Ultra | Samsung Galaxy S26 Ultra | Xiaomi 17 Ultra | Vivo X200 Ultra | Oppo Find X9 Pro | Átlagos 512 GB UFS 4.1 Flash | Az osztály átlaga Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | 3% | 46% | 20% | -17% | 23% | -19% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 2143.53 | 3626.09 69% | 3987.92 86% | 3358.64 57% | 3219.8 50% | 3670 ? 71% | 2229 ? 4% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 2352.64 | 1658.91 -29% | 3974.23 69% | 2998.87 27% | 1239.76 -47% | 3185 ? 35% | 1910 ? -19% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 365.12 | 513.44 41% | 547.56 50% | 462.41 27% | 367.54 1% | 406 ? 11% | 306 ? -16% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 661.37 | 207.16 -69% | 524.05 -21% | 459.33 -31% | 176.98 -73% | 498 ? -25% | 362 ? -45% |
Kibocsátás: Vivo X300 Ultra: nagy mennyiségű hulladékhő és magas fojtás a Vivo X300 Ultra esetében
Hőmérséklet
Az X300 Ultra felületi hőmérséklete terhelés alatt meredeken megemelkedik, és olyan szintre emelkedik, amely igen kellemetlenné válhat.
Úgy tűnik, hogy a pazarló hő belül is problémás, mivel a Vivo okostelefon állóképessége a 3DMark stressztesztek során nem különösebben magas.
(-) A felső oldalon a maximális hőmérséklet 54.8 °C / 131 F, összehasonlítva a 35.2 °C / 95 F átlagával , 21.9 és 247 °C között a Smartphone osztálynál.
(-) Az alsó maximum 51.3 °C / 124 F-ig melegszik fel, összehasonlítva a 34 °C / 93 F átlagával
(+) Üresjáratban a felső oldal átlagos hőmérséklete 26.8 °C / 80 F, összehasonlítva a 32.9 °C / ### eszközátlaggal class_avg_f### F.
3DMark stressztesztek
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Oppo Find X9 Pro | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Xiaomi 17 Ultra | |
| Vivo X300 Ultra | |
| Vivo X200 Ultra | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra | |
| Oppo Find X9 Pro | |
Hangszóró
A sztereó hangszórók tisztességes hangzást biztosítanak. A hangzást a közép- és magas frekvenciák jellemzik, bár méréseink szerint a szuper magas hangszóróknál csökkenés tapasztalható. A basszus alig érzékelhető.
Vivo X300 Ultra hangelemzés
(+) | a hangszórók viszonylag hangosan tudnak játszani (84.3 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 24.7%-kal alacsonyabb a mediánnál
(-) | A basszus nem lineáris (17.9% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | magasabb középértékek – átlagosan 5.5%-kal magasabb, mint a medián
(±) | a középpontok linearitása átlagos (9.8% delta az előző gyakorisághoz)
Maximum 2-16 kHz
(+) | kiegyensúlyozott csúcsok – csak 3.3% választja el a mediántól
(+) | a csúcsok lineárisak (5.6% delta az előző frekvenciához képest)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(±) | az általános hang linearitása átlagos (21.2% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 40%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 8% hasonló, 52%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 35%, a legrosszabb 134% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 59% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 7% hasonló, 34%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 24%, a legrosszabb 134% volt
Samsung Galaxy S26 Ultra hangelemzés
(+) | a hangszórók viszonylag hangosan tudnak játszani (92 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 22.6%-kal alacsonyabb a mediánnál
(+) | a basszus lineáris (5.2% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(+) | kiegyensúlyozott középpontok – csak 4.9% választja el a mediántól
(+) | a középpontok lineárisak (4.8% delta az előző frekvenciához)
Maximum 2-16 kHz
(+) | kiegyensúlyozott csúcsok – csak 3.4% választja el a mediántól
(+) | a csúcsok lineárisak (1.8% delta az előző frekvenciához képest)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(±) | az általános hang linearitása átlagos (15.9% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 5%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 5% hasonló, 91%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 35%, a legrosszabb 134% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 24% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 5% hasonló, 70%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 24%, a legrosszabb 134% volt
Az akkumulátor élettartama: X300 Ultra XXL akkumulátorral
Energiafogyasztás
A Vivo X300 Ultra 6600 mAh kapacitású akkumulátora USB-C-n keresztül akár 100 W-tal, vezeték nélkül pedig akár 40 W-tal is tölthető.
Akárcsak az X200 Ultra esetében, az áramfogyasztás üresjáratban is érezhetően magas - de az X300 Ultra esetében még inkább.
| Kikapcsolt állapot / Készenlét | |
| Üresjárat | |
| Terhelés |
|
Kulcs:
min: | |
| Vivo X300 Ultra 6600 mAh | Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh | Xiaomi 17 Ultra 6800 mAh | Vivo X200 Ultra 6000 mAh | Oppo Find X9 Pro 7500 mAh | Átlagos Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 | Az osztály átlaga Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Power Consumption | 25% | 47% | 7% | 52% | 43% | 47% | |
| Idle Minimum * (Watt) | 3.5 | 0.56 84% | 0.8 77% | 1.6 54% | 0.6 83% | 1.054 ? 70% | 0.887 ? 75% |
| Idle Average * (Watt) | 4.5 | 1.18 74% | 1.1 76% | 2.9 36% | 1 78% | 1.593 ? 65% | 1.477 ? 67% |
| Idle Maximum * (Watt) | 4.8 | 1.33 72% | 1.2 75% | 3.7 23% | 1.3 73% | 1.807 ? 62% | 1.664 ? 65% |
| Load Average * (Watt) | 8.6 | 14.91 -73% | 6.1 29% | 10.6 -23% | 6.9 20% | 7.66 ? 11% | 6.78 ? 21% |
| Load Maximum * (Watt) | 12.4 | 16.58 -34% | 15.3 -23% | 19.5 -57% | 11.9 4% | 11.3 ? 9% | 11.3 ? 9% |
* ... a kisebb jobb
Energiafogyasztás: (150 cd/m²)
Energiafogyasztás: GFXbench (150 cd/m²)
Az akkumulátor üzemideje
Az X300 Ultra meggyőzően teljesít, jó üzemidővel a WLAN akkumulátor tesztünkben, 150 cd/m²-es beállított kijelző fényerő mellett.
A telefon azonban messze elmarad egy átlagos Find X9 Pro 7500 mAh-s akkumulátorával.
| Vivo X300 Ultra 6600 mAh | Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh | Xiaomi 17 Ultra 6800 mAh | Vivo X200 Ultra 6000 mAh | Oppo Find X9 Pro 7500 mAh | |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkumulátor üzemidő | |||||
| WiFi v1.3 (h) | 23 | 17.9 -22% | 25.9 13% | 23.3 1% | 34.3 49% |
Notebookcheck általános benyomások a Vivo X300 Ultra
Vivo X300 Ultra
- 05/06/2026 v8
Marcus Herbrich
Potenciális versenytársak összehasonlításban
Kép | Modell / Review | Legjobb ár | Súly | Drive | Kijelző |
|---|---|---|---|---|---|
| Vivo X300 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 16 GB Memória, 512 GB | Amazon: List Price: 1999€ | 232 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.82" 3168x1440 510 PPI LTPO OLED | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 12 GB Memória, 256 GB | Amazon: List Price: 1449€ | 214 g | 256 GB UFS 4.0 Flash | 6.90" 3120x1440 498 PPI Dynamic AMOLED 2X | |
| Xiaomi 17 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 16 GB Memória, 512 GB | Amazon: 1. $452.50 XIAOMI Redmi Note 15 Pro+ Pl... 2. $1,215.05 Samsung Galaxy S26 Ultra, Un... 3. $769.00 XIAOMI 15T PRO Ai 5G (Compat... List Price: 950€ | 224 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.90" 2608x1200 416 PPI AMOLED | |
| Vivo X200 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite ⎘ Qualcomm Adreno 830 ⎘ 16 GB Memória, 1024 GB | Amazon: 1. $15.99 AKABEILA 3 Pack Screen Prote... 2. $18.99 NEEWER X200 Ultra Case, Prot... 3. $649.00 Google Pixel 10 Pro - Unlock... List Price: 890€ | 229 g | 1 TB UFS 4.0 Flash | 6.82" 3168x1440 510 PPI AMOLED | |
| Oppo Find X9 Pro MediaTek Dimensity 9500 ⎘ Arm Mali G1- Ultra MC12 ⎘ 16 GB Memória, 512 GB | Amazon: 1. $948.47 OnePlus 15, 16GB RAM + 512GB... 2. $949.99 OnePlus 15, 16GB RAM + 512GB... 3. $649.00 Google Pixel 10 Pro - Unlock... List Price: 1299€ | 224 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.78" 2772x1272 450 PPI LTPO AMOLED |
Átláthatóság
A felülvizsgálandó készülékek kiválasztását szerkesztőségünk végzi. A tesztmintát a gyártó vagy a kiskereskedő kölcsönként bocsátotta a szerző rendelkezésére a felülvizsgálat céljából. A hitelezőnek nem volt befolyása erre a felülvizsgálatra, és a gyártó sem kapott másolatot erről a felülvizsgálatról a közzététel előtt. Nem volt kötelesség ezt az ismertetőt közzétenni. Független médiavállalatként a Notebookcheck nincs alávetve a gyártók, kiskereskedők vagy kiadók felhatalmazásának.
Így tesztel a Notebookcheck
A Notebookcheck minden évben független, laptopok és okostelefonok százait vizsgálja meg szabványosított eljárások alkalmazásával annak érdekében, hogy minden eredmény összehasonlítható legyen. Körülbelül 20 éve folyamatosan fejlesztjük vizsgálati módszereinket, és ennek során iparági szabványokat állítottunk fel. Tesztlaboratóriumainkban kiváló minőségű mérőberendezéseket használnak tapasztalt technikusok és szerkesztők. Ezek a tesztek többlépcsős validációs folyamatot foglalnak magukban. Komplex minősítési rendszerünk több száz megalapozott mérésen és benchmarkon alapul, ami megőrzi az objektivitást.



























































