Következtetés a realme 16 Pro-ra
A realme 16 Pro egy vonzó megjelenésű okostelefon a megfizethető középkategóriában, amely a nagy OLED képernyők és a hosszú akkumulátor-üzemidő kedvelőinek, valamint a szelfi rajongóknak is érdekes lehet. A hosszú távú frissítés-támogatás is a realme telefon mellett szól.
A meghirdetett tulajdonságoknak azonban nem igazán tud megfelelni. A hatalmas, 6500 nites fényerőt meg sem közelítjük, sőt, az OLED-panel még gyengébb is a hétköznapi méréseink során. A különösen nagy hangerejű hangszórórendszer sem tartozik a legjobbak közé.
Ugyanez vonatkozik a beépített MediaTek SoC-re is, amely az árkategóriához képest nem túl erős. A Poco X8 Pro itt sokkal többet tud nyújtani.
A realme 16 Pro képminősége a fő kamerával eléggé tetszetős, de nem látjuk a középkategóriában kiemelkedőnek - a potenciális vásárlókat ne tévessze meg a megapixelek magas száma.
Pro
Kontra
A realme 16 Pro ára és elérhetősége
A realme 16 Pro alapkonfigurációja 8 GB LPDDR4X RAM-mal és 256 GB UFS 3.1 memóriával az Amazon.de-nél is 380 euró körüli áron indul.
Tartalomjegyzék
- Következtetés a realme 16 Pro-ra
- A realme 16 Pro műszaki adatai
- Ház és funkciók - Vízálló Android mobiltelefon IP68 szabványnak megfelelően
- Kommunikáció és működés - Olcsó okostelefon WiFi nélkül 7
- Szoftver és fenntarthatóság - Megfizethető mobiltelefon hosszú frissítésekkel
- Kamerák - középkategóriás telefon 200 MPix-szel
- Kijelző - Megfizethető Android telefon OLED képernyővel
- Teljesítmény, károsanyag-kibocsátás és akkumulátor-üzemidő - Android-Telefon nagy akkumulátor-kapacitású akkumulátorral
- Notebookcheck általános értékelés
- Lehetséges alternatívák az összehasonlításban
A realme 16 Pro műszaki adatai
Ház és funkciók - Vízálló Android mobiltelefon IP68 szabványnak megfelelően
A realme 16 Pro jó felületet kapott, és az ujjlenyomatok a matt felületnek köszönhetően alig láthatók. A keret és a hátlap csak műanyagból készült, ami azt jelenti, hogy a haptika tekintetében érezhető kompromisszumok vannak. Az anyagválasztás azonban segít abban, hogy a középkategóriás okostelefon méretéhez képest kellemesen könnyű maradjon.
A készülékház IP68/IP69-es tanúsítvánnyal rendelkezik, így különösen jól védett a víz és a por ellen. Az előlap modern megjelenésű, köszönhetően a tisztességes, több mint 89%-os kijelzőfelület aránynak.
Ahogy ebben az árkategóriában szokásos, az USB-C port csak 2.0-s specifikációval rendelkezik, ami azt jelenti, hogy vezetékes képkimenet nem lehetséges. A jelenlegi magas memóriaárak ellenére a realme 16 Pro bőségesen fel van szerelve RAM-mal, és elegendő tartalékot kínál az alkalmazásokhoz és az igényesebb játékokhoz akár 12 GB RAM-mal.
» A Top 10 multimédiás noteszgép - tesztek alapján
» A Top 10 játékos noteszgép
» A Top 10 belépő szintű üzleti noteszgép
» A Top 10 üzleti noteszgép
» A Top 10 notebook munkaállomása
» A Top 10 okostelefon - tesztek alapján
» A Top 10 táblagép
» A Top 10 Windows tabletje
» A Top 10 subnotebook - tesztek alapján
» A Top 10 300 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 120 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 phabletje (>5.5-inch)
» A Top 10 noteszgép 500 EUR (~160.000 HUF) alatt
» A Top 10 "pehelysúlyú" gaming notebookja
Kommunikáció és működés - Olcsó okostelefon WiFi nélkül 7
A realme középkategóriás készülék csak Wi-Fi 6-tal érkezik, a gyors 6 GHz-es sávhoz való hozzáférés nélkül, ami azt jelenti, hogy méréseink minden, csak nem gyorsak. A mindennapi használatban azonban a mért 350-400 MBit/s körüli értékek a legtöbb felhasználó számára elegendőek lehetnek.
A realme 16 Pro két nano-SIM-kártya mellett eSIM-kártyával is használható. A frekvencia-lefedettség az árkategóriához képest minden mobiltelefon-szabványban jónak mondható. A középkategóriás mobiltelefon azonban csak egysávos műholdas kapcsolattal rendelkezik a helymeghatározáshoz.
A működésben is van jó és rossz. Míg az optikai ujjlenyomat-érzékelő nagyon jól és gyorsan működik a mindennapi használatban, addig a rezgőmotor esetében a realme 16 Pro nem sugároz értéket. A generált rezgések pontatlannak és nem túl erősnek tűnnek.
| Networking | |
| Realme 16 Pro | |
| iperf3 transmit RT-BE96U WiFi7 | |
| iperf3 receive RT-BE96U WiFi7 | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Átlagos 802.11 a/b/g/n/ac/ax | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit RT-BE96U WiFi7 | |
| iperf3 receive RT-BE96U WiFi7 | |
| Az osztály átlaga Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit RT-BE96U WiFi7 | |
| iperf3 receive RT-BE96U WiFi7 | |
Szoftver és fenntarthatóság - Megfizethető mobiltelefon hosszú frissítésekkel
A Realme öt nagyobb Android frissítést garantál Európában, és hat évig garantálja a legújabb biztonsági frissítéseket. A teszt során a realme 16 Pro a Android 16-ot és a házon belüli realme UI 7.0-t használta.
A gyártó visszafogottan viselkedik, ha a fenntarthatóságról van szó. Az EPREL adatbázisában a középkategóriás telefon "C" javíthatósági osztályban szerepel. Az újrahasznosításról azonban itt sincs információ.
A realme 16 Pro külső csomagolása látszólag műanyagmentes.
Kamerák - középkategóriás telefon 200 MPix-szel
Ha szeretsz szelfit készíteni okostelefonnal, aligha találsz jobb telefont a legolcsóbb középkategóriában, mint a realme 16 Pro.
A 200 MPix-es fő kamera azonban vegyes érzéseket kelt. Nappali fényben a Samsung HP5-tel egészen jók az eredmények, de egy kicsit több élességet szerettünk volna. A színvisszaadásban is vannak kiugró értékek. Sötétben a zárkioldási idő masszívan megnő, és a minőség jelentősen romlik.
A realme 16 Pro zoomolása kizárólag digitális. A nagy pixelszámnak köszönhetően a kétszeres nagyítás veszteségmentes. Az eredmények fényes fényben lenyűgözőek, de ugyanezt nem mondhatjuk el az alacsony felbontású 8 MPix ultraszéles látószögű 8 MPix-ről.
Kép összehasonlítás
Válasszon egy jelenetet, és navigáljon az első képen belül. Érintőképernyőkön egy kattintással megváltoztathatja a pozíciót. Egy kattintás a kinagyított képre megnyitja az eredetit egy új ablakban. Az első képen a tesztkészülék méretarányos fotója látható.
Main cameraMain cameraLow LightUltra wide angle

Kijelző - Megfizethető Android telefon OLED képernyővel
A realme 16 Pro 6,79 hüvelykes AMOLED panelje 144 Hz-es maximális képkockasebességet használ, és 6500 nits HDR csúcsfényerőt kell elérnie. Méréseink során azonban ennek még a felét sem értük el, pedig a kínált fényerő a jó HDR-effektusokhoz is elegendő.
A mindennapi használat szempontjából releváns APL-tesztünk meglepően gyenge, hiszen a középkategóriás telefon csak egy teljes felületű fehér kijelzőhöz hasonló értéket ér el - ami egy OLED-paneltől meglehetősen szokatlan.
Egyes nyilatkozatok szerint a realme DC dimmelést használ a fényerő szabályozására, amivel szemben a Testvérmodell Pro+ a frekvenciáról nincsenek pontos részletek megadva. Mi csak 120 Hz-es alapfrekvenciát mértünk, így a PWM-re érzékenyeknek érdemes tesztelniük az OLED panelt vásárlás előtt.
| |||||||||||||||||||||||||
Fényerő megoszlás: 96 %
Centrumban: 1444 cd/m²
Kontraszt: ∞:1 (Fekete: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 1.78 | ∀{0.5-29.43 Ø4.73}
ΔE Greyscale Calman: 2 | ∀{0.09-98 Ø4.98}
95.3% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.234
CCT: 6806 K
| Realme 16 Pro AMOLED, 2772x1272, 6.8" | Xiaomi Poco X8 Pro AMOLED, 2756x1268, 6.6" | Samsung Galaxy A36 5G Super AMOLED, 2340x1080, 6.7" | Motorola Edge 70 Fusion AMOLED, 2772x1272, 6.8" | |
|---|---|---|---|---|
| Screen | 1% | -6% | -3% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1444 | 1104 -24% | 1127 -22% | 1501 4% |
| Brightness (cd/m²) | 1414 | 1102 -22% | 1137 -20% | 1476 4% |
| Brightness Distribution (%) | 96 | 97 1% | 98 2% | 96 0% |
| Black Level * (cd/m²) | ||||
| Colorchecker dE 2000 * | 1.78 | 1.2 33% | 1.8 -1% | 1.52 15% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 3.07 | 2.4 22% | 2.8 9% | 3.47 -13% |
| Greyscale dE 2000 * | 2 | 2.1 -5% | 2.1 -5% | 2.6 -30% |
| Gamma | 2.234 98% | 2.22 99% | 2.11 104% | 2.184 101% |
| CCT | 6806 96% | 6472 100% | 6466 101% | 6444 101% |
* ... a kisebb jobb
| Display / APL18 Peak Brightness | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Realme 16 Pro | |
| Display / HDR Peak Brightness | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Realme 16 Pro | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
Képernyő villogása / PWM (impulzusszélesség-moduláció)
| Képernyő villogása / PWM észlelve | 120 Hz Amplitude: 13 % | ||
A kijelző háttérvilágítása 120 Hz-en villog (a legrosszabb esetben, pl. PWM használatával) . A 120 Hz frekvenciája nagyon alacsony, így a villogás hosszabb használat után szemfájdalmat és fejfájást okozhat. Összehasonlításképpen: az összes tesztelt eszköz 52 %-a nem használja a PWM-et a kijelző elsötétítésére. Ha PWM-et észleltek, akkor átlagosan 7857 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz-t mértek. | |||
Méréssorozat rögzített zoom-szinttel és különböző fényerő beállításokkal (Az amplitúdó görbe a minimális fényerőnél laposnak tűnik, de ez a méretezés miatt van. Az információs doboz az amplitúdó nagyított változatát mutatja minimális fényerőnél)
Megjelenítési válaszidők
| ↔ Válaszidő Fekete-fehér | ||
|---|---|---|
| 1.2 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 0.6 ms emelkedés | |
| ↘ 0.6 ms ősz | ||
| A képernyő tesztjeinkben nagyon gyors reakciósebességet mutatott, és nagyon jól használható gyors tempójú játékokhoz. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.1 (minimum) és 240 (maximum) ms között mozog. » 6 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (19.9 ms). | ||
| ↔ Válaszidő 50% szürke és 80% szürke között | ||
| 8.4 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 7.9 ms emelkedés | |
| ↘ 0.5 ms ősz | ||
| A képernyő gyors reakciósebességet mutat tesztjeinkben, és játékra is alkalmasnak kell lennie. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.165 (minimum) és 636 (maximum) ms között mozog. » 22 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (31.2 ms). | ||
Teljesítmény, károsanyag-kibocsátás és akkumulátor-üzemidő - Android-Telefon nagy akkumulátor-kapacitású akkumulátorral
A realme 16 Pro egy MediaTek Dimensity 7300 Max processzorral van felszerelve, amely azonban nem teljesít jobban a benchmark-csomagunkban, mint egy "normál" Dimensity 7300 a maga Mali-G615 MP2. A középkategóriás telefon tehát nem igazán erős ebben az árkategóriában, és az olyan reklámozott tulajdonságokat, mint a "lag-mentes" és "vajpuhaság" a realme 16 Pro nem tudja fenntartani a mindennapi használat során.
A sztereó hangszórók a megfizethető középkategóriához képest rendben vannak, de nagyobb hangerőn hamar ónosnak tűnnek. A gyártó "300% százalékos ultra hangerőt" hirdet, tehát a normál hangerőn túl is növelhető a hangerő, de a rózsaszín zaj mérésünk szerint alig van mélység a hangban. A hangszórók sem lesznek igazán hangosak.
A Realme egy nagy, 6500 mAh-s akkumulátort épít be, amely USB-C-n keresztül akár 45 wattal is tölthető. Wi-Fi tesztünkben nagyon jó, több mint egy napos akkumulátoros üzemidőt értünk el.
| Jetstream 2 - 2.0 Total | |
| Az osztály átlaga Smartphone (59.7 - 423, n=128, az elmúlt 2 évben) | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Realme 16 Pro | |
| Átlagos MediaTek Dimensity 7300 (60.2 - 138.5, n=9) | |
| Realme 16 Pro | Xiaomi Poco X8 Pro | Samsung Galaxy A36 5G | Motorola Edge 70 Fusion | Átlagos 256 GB UFS 3.1 Flash | Az osztály átlaga Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | 28% | -65% | 2% | -22% | -2% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 1836.83 | 3576.86 95% | 968.34 -47% | 2049.4 12% | 1768 ? -4% | 2243 ? 22% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 1723.54 | 3565.14 107% | 166.77 -90% | 1825.9 6% | 1225 ? -29% | 1924 ? 12% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 371.21 | 324.76 -13% | 233.98 -37% | 351.2 -5% | 289 ? -22% | 307 ? -17% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 472.02 | 112.05 -76% | 62.58 -87% | 452.1 -4% | 325 ? -31% | 363 ? -23% |
(±) A felső oldalon a maximális hőmérséklet 42 °C / 108 F, összehasonlítva a 35.3 °C / 96 F átlagával , 21.9 és 247 °C között a Smartphone osztálynál.
(±) Az alsó maximum 43.5 °C / 110 F-ig melegszik fel, összehasonlítva a 34 °C / 93 F átlagával
(+) Üresjáratban a felső oldal átlagos hőmérséklete 26.6 °C / 80 F, összehasonlítva a 32.9 °C / ### eszközátlaggal class_avg_f### F.
3DMark stressztesztek
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Realme 16 Pro | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Realme 16 Pro | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
Realme 16 Pro hangelemzés
(+) | a hangszórók viszonylag hangosan tudnak játszani (84.7 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 22.7%-kal alacsonyabb a mediánnál
(-) | A basszus nem lineáris (21.3% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | magasabb középértékek – átlagosan 7.4%-kal magasabb, mint a medián
(±) | a középpontok linearitása átlagos (7.9% delta az előző gyakorisághoz)
Maximum 2-16 kHz
(+) | kiegyensúlyozott csúcsok – csak 3.8% választja el a mediántól
(±) | a csúcsok linearitása átlagos (7.3% delta az előző gyakorisághoz)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(±) | az általános hang linearitása átlagos (24% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 56%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 8% hasonló, 36%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 34%, a legrosszabb 134% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 72% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 6% hasonló, 22%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 24%, a legrosszabb 134% volt
Motorola Edge 70 Fusion hangelemzés
(±) | a hangszóró hangereje átlagos, de jó (78.5 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 20.3%-kal alacsonyabb a mediánnál
(-) | A basszus nem lineáris (25.6% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | magasabb középértékek – átlagosan 8.1%-kal magasabb, mint a medián
(-) | a középpontok nem lineárisak (15% delta az előző gyakorisághoz)
Maximum 2-16 kHz
(+) | kiegyensúlyozott csúcsok – csak 3.9% választja el a mediántól
(±) | a csúcsok linearitása átlagos (13% delta az előző gyakorisághoz)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(-) | az összhang nem lineáris (35.7% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 85%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 1% hasonló, 14%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 34%, a legrosszabb 134% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 94% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 1% hasonló, 5%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 24%, a legrosszabb 134% volt
| Realme 16 Pro 6500 mAh | Xiaomi Poco X8 Pro 6500 mAh | Samsung Galaxy A36 5G 5000 mAh | Motorola Edge 70 Fusion 7000 mAh | |
|---|---|---|---|---|
| Akkumulátor üzemidő | ||||
| WiFi v1.3 (h) | 26.3 | 19.4 -26% | 14.8 -44% | 24.5 -7% |
Notebookcheck általános értékelés
Realme 16 Pro
- 05/09/2026 v8
Marcus Herbrich
Lehetséges alternatívák az összehasonlításban
Kép | Modell / Review | Legjobb ár | Súly | Drive | Kijelző |
|---|---|---|---|---|---|
| Realme 16 Pro MediaTek Dimensity 7300 ⎘ ARM Mali-G615 MP2 ⎘ 8 GB Memória, 256 GB | List Price: 380€ | 192 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.78" 2772x1272 450 PPI AMOLED | |
| Xiaomi Poco X8 Pro MediaTek Dimensity 8500 ⎘ ARM Mali-G720 MP8 ⎘ 12 GB Memória, 512 GB | Amazon: List Price: 400€ | 202 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.59" 2756x1268 460 PPI AMOLED | |
| Samsung Galaxy A36 5G Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 710 ⎘ 6 GB Memória, 256 GB | Amazon: List Price: 379€ | 195 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.70" 2340x1080 385 PPI Super AMOLED | |
| Motorola Edge 70 Fusion Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 8 GB Memória, 256 GB | Amazon: List Price: 420€ | 193 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.78" 2772x1272 450 PPI AMOLED |
Átláthatóság
A felülvizsgálandó készülékek kiválasztását szerkesztőségünk végzi. A tesztmintát a gyártó vagy a kiskereskedő kölcsönként bocsátotta a szerző rendelkezésére a felülvizsgálat céljából. A hitelezőnek nem volt befolyása erre a felülvizsgálatra, és a gyártó sem kapott másolatot erről a felülvizsgálatról a közzététel előtt. Nem volt kötelesség ezt az ismertetőt közzétenni. Független médiavállalatként a Notebookcheck nincs alávetve a gyártók, kiskereskedők vagy kiadók felhatalmazásának.
Így tesztel a Notebookcheck
A Notebookcheck minden évben független, laptopok és okostelefonok százait vizsgálja meg szabványosított eljárások alkalmazásával annak érdekében, hogy minden eredmény összehasonlítható legyen. Körülbelül 20 éve folyamatosan fejlesztjük vizsgálati módszereinket, és ennek során iparági szabványokat állítottunk fel. Tesztlaboratóriumainkban kiváló minőségű mérőberendezéseket használnak tapasztalt technikusok és szerkesztők. Ezek a tesztek többlépcsős validációs folyamatot foglalnak magukban. Komplex minősítési rendszerünk több száz megalapozott mérésen és benchmarkon alapul, ami megőrzi az objektivitást.































