Ítélet a realme 16 Pro Plusról
A realme 16 Pro+-nak alig van gyenge pontja az értékelésünkben, és az árkategóriájához képest jól felszerelt: Gyors processzorral, nagy felbontású, zoom felvételek készítésére is alkalmas kamerával, fényes képernyővel és stílusos, kiváló minőségű burkolattal sok mindent jól csinál.
Emellett hangos és szép hangzású hangszórókat, nagyméretű akkumulátort kapunk, amely bőséges kitartással bír, és IP-tanúsítványt, így a medencében sem kell nélkülöznünk a mobiltelefont.
A frissítési politika azonban csak átlagos, és be kell érnie egy USB 2.0 porttal. Nincs microSD-hely a memóriabővítéshez, és nincs 6 GHz-es sávban működő WiFi sem.
Néhány csúcskategóriás funkció tehát hiányzik, de összességében a realme 16 Pro Plus egy jól felszerelt csomag elfogadható áron.
Pro
Kontra
Ár és elérhetőség
Az amazon.com oldalon 600 USD körül fizet a középkategóriás telefonért.
Tartalomjegyzék
- Ítélet a realme 16 Pro Plusról
- Műszaki adatok
- Tok és jellemzők - szilikon anyag a hátlapon
- Kommunikáció és működés - Zökkenőmentes bemenet
- Szoftver és fenntarthatóság - Legfeljebb Android 20
- Kamerák - A zoomolás engedélyezett
- Kijelző - Sajnos enyhe zöld árnyalat
- Teljesítmény, károsanyag-kibocsátás és akkumulátor-üzemidő - nagy teljesítményű és hosszú élettartamú
- Notebookcheck általános értékelés
- Lehetséges alternatívák az összehasonlításban
Műszaki adatok
Tok és jellemzők - szilikon anyag a hátlapon
A realme 16 Pro+ három színben kapható: A Master Gold nevű bézs színű változat és a Pebble Grey hátlapján szerves szilikon anyag található, amely nagyon kellemes tapintású és könnyű bőrszerű textúrával rendelkezik.
A rózsaszín változat viszont sima felületű, de néhány grammal könnyebb és valamivel vékonyabb is. A Motorola telefonoktól megszokott módon a hátlapba enyhe ívvel integrált, fényvisszaverő krómozott kivitelű kameramodul található.
Minden modell IP68/IP69-es tanúsítvánnyal rendelkezik, így sekély vízben is elmerülhet, anélkül, hogy megsérülne.
Tesztkészülékünk 256 GB-os tömegtárolóval és 8 GB RAM-mal érkezik, nemzetközileg 128 vagy 512 GB-os tárolóval és akár 12 GB RAM-mal is kaphatóak modellek.
Sajnos be kell érnünk egy USB 2.0 porttal, és ezért nincs vezetékes képkimenet. Van azonban infravörös érzékelő, amellyel például a televíziók távvezérlésére is használható.
» A Top 10 multimédiás noteszgép - tesztek alapján
» A Top 10 játékos noteszgép
» A Top 10 belépő szintű üzleti noteszgép
» A Top 10 üzleti noteszgép
» A Top 10 notebook munkaállomása
» A Top 10 okostelefon - tesztek alapján
» A Top 10 táblagép
» A Top 10 Windows tabletje
» A Top 10 subnotebook - tesztek alapján
» A Top 10 300 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 120 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 phabletje (>5.5-inch)
» A Top 10 noteszgép 500 EUR (~160.000 HUF) alatt
» A Top 10 "pehelysúlyú" gaming notebookja
Kommunikáció és működés - Zökkenőmentes bemenet
A realme 16 Pro+-nak a WLAN-kapcsolatokhoz a kevésbé forgalmas 6 GHz-es hálózatot kell nélkülöznie, de így is gyors és viszonylag stabil kapcsolatokat ér el.
Számos 4G és 5G frekvencia áll rendelkezésre, így a telefon nemzetközileg is használható. Helymeghatározása több műholdas hálózaton keresztül történik, például GPS vagy Beidou segítségével.
Az akár 144 Hz-es képernyő nagyon gyorsan képes feldolgozni az érintőképernyős beviteleket, ami nagyon gördülékennyé teszi a működést. Csak a képernyő sarkokon túlnyúló szélei okozhatnak időnként működési hibákat.
Az ujjlenyomat-érzékelő a kijelző mögött rejtőzik. Megbízhatóan működik. A telefon feloldására arcfelismeréssel is lehetőség van, de itt csak a 2D-s módszert alkalmazzák.
| Networking | |
| Realme 16 Pro+ | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
| Realme 14 Pro+ | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Átlagos 802.11 a/b/g/n/ac/ax | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
| Az osztály átlaga Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| iperf3 transmit GT-BE19000 WiFi7 | |
| iperf3 receive GT-BE19000 WiFi7 | |
Szoftver és fenntarthatóság - Legfeljebb Android 20
Android 16 előre telepítve van, a biztonsági javítások 2026 áprilisából származnak, így a felülvizsgálat idején még mindig eléggé naprakészek.
A gyártó szerint három nagyobb frissítésre számíthat a Android oldalon, és négy évnyi biztonsági javításokra. Ez tulajdonképpen túl rövid az uniós irányelveknek megfelelően.
A Realme "környezetbarát" szerves szilikon anyagról beszél a hátlapon, de ezt nem részletezi részletesebben. A fenntarthatóságról nem találtunk további információkat.
Kamerák - A zoomolás engedélyezett
A 200 megapixeles fő kamerával és a 3,5-szeres hibrid optikai zoomot biztosító telefotó kamerával a telefon nagyon jó helyen van. A főérzékelő nagy felbontásának köszönhetően a zoomhatások a kép kivágásával is elérhetők, így még a 10x-es zoomolású képek is igen tetszetősek.
Általánosságban elmondható, hogy a főkamera képei még gyenge fényviszonyok mellett is meglehetősen élesnek és részletgazdagnak tűnnek. A nagylátószögű kamera viszont néhány részletet még jobban közvetíthetne.
Az előlapon egy 50 megapixeles szelfikamera található. Egészen tekintélyes portrékat készít.
Kép összehasonlítás
Válasszon egy jelenetet, és navigáljon az első képen belül. Érintőképernyőkön egy kattintással megváltoztathatja a pozíciót. Egy kattintás a kinagyított képre megnyitja az eredetit egy új ablakban. Az első képen a tesztkészülék méretarányos fotója látható.
Hauptkamera PflanzeHauptkamera UmgebungHauptkamera Low LightWeitwinkelkamera

Kijelző - Sajnos enyhe zöld árnyalat
A képernyő akár 1775 cd/m² fényerővel is nagyon fényes lehet, így a szabadban a fényvisszaverődéseket is felülmúlja. Sajnos a barna tónusok nem jelennek meg optimálisan, és a világos szürkeárnyalatokban enyhe zöldes árnyalatú beütés látható.
PWM flickeringet mértünk 90 Hz-en, DC dimmelés is van, de a gyártó a frekvenciáról nem mond semmit. Az érzékenyek mindenképpen teszteljék a kijelzőt vásárlás előtt.
| |||||||||||||||||||||||||
Fényerő megoszlás: 97 %
Centrumban: 1775 cd/m²
Kontraszt: ∞:1 (Fekete: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 2.29 | ∀{0.5-29.43 Ø4.74}
ΔE Greyscale Calman: 3.8 | ∀{0.09-98 Ø4.98}
93.9% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.219
CCT: 6418 K
| Realme 16 Pro+ AMOLED, 2800x1280, 6.8" | Realme 14 Pro+ OLED, 2800x1272, 6.8" | Xiaomi Poco X8 Pro AMOLED, 2756x1268, 6.6" | Nothing Phone (4a) Pro AMOLED, 2800x1260, 6.8" | Motorola Edge 70 Fusion AMOLED, 2772x1272, 6.8" | |
|---|---|---|---|---|---|
| Screen | 14% | 12% | 7% | 12% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1775 | 1169 -34% | 1104 -38% | 1604 -10% | 1501 -15% |
| Brightness (cd/m²) | 1744 | 1148 -34% | 1102 -37% | 1585 -9% | 1476 -15% |
| Brightness Distribution (%) | 97 | 94 -3% | 97 0% | 95 -2% | 96 -1% |
| Black Level * (cd/m²) | |||||
| Colorchecker dE 2000 * | 2.29 | 1.17 49% | 1.2 48% | 1.9 17% | 1.52 34% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 5.41 | 2.38 56% | 2.4 56% | 4.3 21% | 3.47 36% |
| Greyscale dE 2000 * | 3.8 | 1.9 50% | 2.1 45% | 2.9 24% | 2.6 32% |
| Gamma | 2.219 99% | 2.249 98% | 2.22 99% | 2.27 97% | 2.184 101% |
| CCT | 6418 101% | 6732 97% | 6472 100% | 7083 92% | 6444 101% |
* ... a kisebb jobb
| Display / APL18 Peak Brightness | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| Display / HDR Peak Brightness | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
Képernyő villogása / PWM (impulzusszélesség-moduláció)
| Képernyő villogása / PWM észlelve | 90 Hz Amplitude: 14 % | ||
A kijelző háttérvilágítása 90 Hz-en villog (a legrosszabb esetben, pl. PWM használatával) . A 90 Hz frekvenciája nagyon alacsony, így a villogás hosszabb használat után szemfájdalmat és fejfájást okozhat. Összehasonlításképpen: az összes tesztelt eszköz 52 %-a nem használja a PWM-et a kijelző elsötétítésére. Ha PWM-et észleltek, akkor átlagosan 7867 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz-t mértek. | |||
Méréssorozat rögzített zoom-szinttel és különböző fényerő beállításokkal (Az amplitúdó görbe a minimális fényerőnél laposnak tűnik, de ez a méretezés miatt van. Az információs doboz az amplitúdó nagyított változatát mutatja minimális fényerőnél)
Megjelenítési válaszidők
| ↔ Válaszidő Fekete-fehér | ||
|---|---|---|
| 1.3 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 0.7 ms emelkedés | |
| ↘ 0.6 ms ősz | ||
| A képernyő tesztjeinkben nagyon gyors reakciósebességet mutatott, és nagyon jól használható gyors tempójú játékokhoz. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.1 (minimum) és 240 (maximum) ms között mozog. » 7 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (19.9 ms). | ||
| ↔ Válaszidő 50% szürke és 80% szürke között | ||
| 1.6 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 1 ms emelkedés | |
| ↘ 0.6 ms ősz | ||
| A képernyő tesztjeinkben nagyon gyors reakciósebességet mutatott, és nagyon jól használható gyors tempójú játékokhoz. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.165 (minimum) és 636 (maximum) ms között mozog. » 8 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (31.2 ms). | ||
Teljesítmény, károsanyag-kibocsátás és akkumulátor-üzemidő - nagy teljesítményű és hosszú élettartamú
A Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 elég erős, és jól illik egy 450 euró körüli telefonhoz. A Poco X8 Pro megmutatja, hogy ebben az árkategóriában még nagyobb teljesítmény is lehetséges, de a realme 16 Pro+ a mindennapi használatban dadogás nélkül boldogul, és az igényesebb alkalmazásokkal is megbirkózik.
A 3D-s teljesítmény jó, így egy-két mobiljátékkal is lehet játszani.
Az is örömteli, hogy a telefon alig throttol, még ha a felület tartósan nagy terhelés alatt jelentősen felmelegedhet is.
A hangszórók erősek lehetnek, és összességében kiegyensúlyozott hangzást biztosítanak. Számos Bluetooth audiokodek lehetővé teszi a fejhallgatók egyszerű, vezeték nélküli csatlakoztatását jó hangminőséggel.
A 7000 mAh kapacitású akkumulátor meglehetősen erős, és nagyon jó, több mint 23 órás üzemidővel is gazdálkodik. A gyorstöltési technológiának köszönhetően alig egy óra alatt feltölthető.
| Realme 16 Pro+ | Realme 14 Pro+ | Xiaomi Poco X8 Pro | Nothing Phone (4a) Pro | Motorola Edge 70 Fusion | Átlagos 256 GB UFS 3.1 Flash | Az osztály átlaga Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | 7% | 31% | 18% | 10% | -16% | 4% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 1997 | 2002 0% | 3576.86 79% | 1977.37 -1% | 2049.4 3% | 1768 ? -11% | 2229 ? 12% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 1729 | 1760 2% | 3565.14 106% | 1738.18 1% | 1825.9 6% | 1225 ? -29% | 1910 ? 10% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 299 | 366 22% | 324.76 9% | 409.28 37% | 351.2 17% | 289 ? -3% | 306 ? 2% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 402 | 411 2% | 112.05 -72% | 547.62 36% | 452.1 12% | 325 ? -19% | 362 ? -10% |
(-) A felső oldalon a maximális hőmérséklet 48 °C / 118 F, összehasonlítva a 35.2 °C / 95 F átlagával , 21.9 és 247 °C között a Smartphone osztálynál.
(-) Az alsó maximum 48.2 °C / 119 F-ig melegszik fel, összehasonlítva a 34 °C / 93 F átlagával
(+) Üresjáratban a felső oldal átlagos hőmérséklete 25.8 °C / 78 F, összehasonlítva a 32.9 °C / ### eszközátlaggal class_avg_f### F.
3DMark stressztesztek
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Realme 14 Pro+ | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Realme 14 Pro+ | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Motorola Edge 70 Fusion | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Solar Bay Stress Test Stability | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
| Steel Nomad Light Stress Test Stability | |
| Realme 16 Pro+ | |
| Realme 14 Pro+ | |
| Nothing Phone (4a) Pro | |
| Xiaomi Poco X8 Pro | |
Realme 16 Pro+ hangelemzés
(+) | a hangszórók viszonylag hangosan tudnak játszani (87 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 32.6%-kal alacsonyabb a mediánnál
(-) | A basszus nem lineáris (18.4% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | magasabb középértékek – átlagosan 8.4%-kal magasabb, mint a medián
(+) | a középpontok lineárisak (6.7% delta az előző frekvenciához)
Maximum 2-16 kHz
(+) | kiegyensúlyozott csúcsok – csak 3.6% választja el a mediántól
(+) | a csúcsok lineárisak (5.8% delta az előző frekvenciához képest)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(±) | az általános hang linearitása átlagos (27.4% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 71%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 5% hasonló, 24%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 35%, a legrosszabb 134% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 83% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 4% hasonló, 13%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 24%, a legrosszabb 134% volt
Motorola Edge 70 Fusion hangelemzés
(±) | a hangszóró hangereje átlagos, de jó (78.5 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 20.3%-kal alacsonyabb a mediánnál
(-) | A basszus nem lineáris (25.6% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | magasabb középértékek – átlagosan 8.1%-kal magasabb, mint a medián
(-) | a középpontok nem lineárisak (15% delta az előző gyakorisághoz)
Maximum 2-16 kHz
(+) | kiegyensúlyozott csúcsok – csak 3.9% választja el a mediántól
(±) | a csúcsok linearitása átlagos (13% delta az előző gyakorisághoz)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(-) | az összhang nem lineáris (35.7% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 85%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 1% hasonló, 14%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 35%, a legrosszabb 134% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 94% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 1% hasonló, 5%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 24%, a legrosszabb 134% volt
| Realme 16 Pro+ 7000 mAh | Realme 14 Pro+ 6000 mAh | Xiaomi Poco X8 Pro 6500 mAh | Nothing Phone (4a) Pro 5080 mAh | Motorola Edge 70 Fusion 7000 mAh | |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkumulátor üzemidő | -17% | -16% | -22% | 6% | |
| WiFi v1.3 (h) | 23.1 | 19.2 -17% | 19.4 -16% | 18 -22% | 24.5 6% |
| Reader / Idle (h) | 39.3 | ||||
| Load (h) | 5.4 |
Notebookcheck általános értékelés
Realme 16 Pro+
- 05/11/2026 v8
Florian Schmitt
Lehetséges alternatívák az összehasonlításban
Kép | Modell / Review | Legjobb ár | Súly | Drive | Kijelző |
|---|---|---|---|---|---|
| Realme 16 Pro+ Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 SM7750-AB ⎘ Qualcomm Adreno 722 ⎘ 8 GB Memória, 256 GB | Amazon: List Price: 449€ | 203 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.80" 2800x1280 453 PPI AMOLED | |
| Realme 14 Pro+ Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 12 GB Memória, 512 GB | Amazon: List Price: 499€ | 194 g | 512 GB UFS 3.1 Flash | 6.83" 2800x1272 450 PPI OLED | |
| Xiaomi Poco X8 Pro MediaTek Dimensity 8500 ⎘ ARM Mali-G720 MP8 ⎘ 12 GB Memória, 512 GB | Amazon: List Price: 400€ | 202 g | 512 GB UFS 4.1 Flash | 6.59" 2756x1268 460 PPI AMOLED | |
| Nothing Phone (4a) Pro Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 SM7750-AB ⎘ Qualcomm Adreno 722 ⎘ 12 GB Memória, 256 GB | List Price: 549€ | 210 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.83" 2800x1260 450 PPI AMOLED | |
| Motorola Edge 70 Fusion Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 8 GB Memória, 256 GB | Amazon: List Price: 420€ | 193 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.78" 2772x1272 450 PPI AMOLED |
Átláthatóság
A felülvizsgálandó készülékek kiválasztását szerkesztőségünk végzi. A tesztmintát a szerző szabadon megvásárolta, saját költségén. A hitelezőnek nem volt befolyása erre a felülvizsgálatra, és a gyártó sem kapott másolatot erről a felülvizsgálatról a közzététel előtt. Nem volt kötelesség ezt az ismertetőt közzétenni. Független médiavállalatként a Notebookcheck nincs alávetve a gyártók, kiskereskedők vagy kiadók felhatalmazásának.
Így tesztel a Notebookcheck
A Notebookcheck minden évben független, laptopok és okostelefonok százait vizsgálja meg szabványosított eljárások alkalmazásával annak érdekében, hogy minden eredmény összehasonlítható legyen. Körülbelül 20 éve folyamatosan fejlesztjük vizsgálati módszereinket, és ennek során iparági szabványokat állítottunk fel. Tesztlaboratóriumainkban kiváló minőségű mérőberendezéseket használnak tapasztalt technikusok és szerkesztők. Ezek a tesztek többlépcsős validációs folyamatot foglalnak magukban. Komplex minősítési rendszerünk több száz megalapozott mérésen és benchmarkon alapul, ami megőrzi az objektivitást.

































