Ítélet a Xiaomi Poco X8-ról
A Poco X8 meglehetősen vegyes benyomást keltett tesztünk során: Az IP69K minősítést is magában foglaló nagyfokú strapabíróságának, számos TÜV- és SGS-tanúsítványának, valamint fantasztikus üzemidejének köszönhetően a 2026-os modell egyértelműen stílusos társként pozicionálja magát a szabadtéri használathoz. Rendkívül fényes AMOLED-kijelzőjével együtt a Xiaomi telefonja több nyomós érvet is fel tud sorakoztatni maga mellett – a teljesítmény terén azonban kompromisszumokat kell kötni.
A Xiaominak a főkamerán is spórolnia kellett: A képminőség gyenge, különösen rossz fényviszonyok között.
A hosszú távú frissítések ugyanakkor továbbra sem számítanak magától értetődőnek a középkategória egészében. A Xiaomi ezen a téren meggyőző, és a nemzetközi használathoz is a mobilhálózati frekvenciasávok széles választékát támogatja.
A készülékházban a műanyag széles körű használata ízlés kérdése, a korlátozott teljesítmény és a lassú internet pedig szintén problémát jelenthet a konkurenciához képest.
Még egy megjegyzés: A Xiaomi Poco X8 nagyon hasonlít a Redmi Note 17 Pro 5G-re, de eltérő tárhely-konfigurációkat kínál több RAM-mal. Hiányzik belőle a nagy látószögű kamera és az eSIM-támogatás is. Másrészt az általunk tesztelt készülék jelentősen olcsóbb a Redmi telefonjánál.
Pro
Kontra
Ár és elérhetőség
A Xiaomi Poco X8 már alig 340 amerikai dollár alatt kapható.
Tartalomjegyzék
- Ítélet a Xiaomi Poco X8-ról
- Műszaki adatok
- Készülékház – Sok műanyag a masszív Xiaomi telefonon
- Jellemzők – Poco telefon akár 12 GB RAM-mal
- Szoftver – Hosszú távú frissítések a megfizethető középkategóriás telefonhoz
- Kommunikáció és GNSS – Xiaomi okostelefon WiFi 7 nélkül
- Telefonfunkciók és hívásminőség – Poco X8 eSIM nélkül
- Kamerák – A középkategóriás telefonból hiányzik a nagylátószögű kamera
- Tartozékok és garancia – Poco hálózati adapter nélkül Európában
- Beviteli eszközök és kezelés – Megfizethető Android-telefon ujjlenyomat-érzékelővel
- Kijelző – Nagyon fényes OLED egy középkategóriás telefonban DC fényerő-szabályozással
- Teljesítmény – A Poco X8 egy megfizethető csúcsmobil-gyilkos?
- Kibocsátás – A Poco X8 terhelés alatt alig csökkenti a teljesítményét
- Akkumulátor-üzemidő – Megfizethető Android-telefon nagy akkumulátorral
- Notebookcheck összesített értékelés
- Lehetséges alternatívák összehasonlítása
Műszaki adatok
Készülékház – Sok műanyag a masszív Xiaomi telefonon
A Poco telefon meglehetősen klasszikus kialakítású, lekerekített sarkokkal. A tesztkészülékünk fehér hátlapján egy átlátszó műanyagréteg alatt különféle textúrák és látható csavarok találhatók. A sötétszürke és narancssárga színváltozatok valamivel visszafogottabban jelenítik meg ezt az ipari megjelenést.
A Poco X8 IP68 és IP69K minősítéssel rendelkezik. A TÜV SÜD tanúsítja, hogy a készülék akár kétméteres mélységben is 72 órán át vízálló, emellett SGS-tanúsítványa is van, amely állítólag az akár háromméteres magasságból gránitfelületre történő leejtésekre is kiterjed.
A gyártó szerint az akkumulátort is szélsőséges körülményeknek tették ki a laboratóriumban – mínusz 40 és plusz 75 Celsius-fok közötti hőmérsékleten.
» A Top 10 multimédiás noteszgép - tesztek alapján
» A Top 10 játékos noteszgép
» A Top 10 belépő szintű üzleti noteszgép
» A Top 10 üzleti noteszgép
» A Top 10 notebook munkaállomása
» A Top 10 okostelefon - tesztek alapján
» A Top 10 táblagép
» A Top 10 Windows tabletje
» A Top 10 subnotebook - tesztek alapján
» A Top 10 300 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 120 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 phabletje (>5.5-inch)
» A Top 10 noteszgép 500 EUR (~160.000 HUF) alatt
» A Top 10 "pehelysúlyú" gaming notebookja
Méret-összehasonlítás
Jellemzők – Poco telefon akár 12 GB RAM-mal
A telefon 8 GB vagy 12 GB RAM-mal kapható, mindkét esetben 256 GB UFS 3.1 tárhellyel párosítva. Nincs microSD-kártyaolvasó.
A többi funkció megfelel az ebben az árkategóriában elvárhatónak: elektronikus iránytű, NFC, infravörös jeladó és USB OTG is rendelkezésre áll.
Sem vezetékes videokimenettel rendelkező, gyors USB 3 port, sem WiFi 7 nem érhető el. A képernyő vezeték nélkül tükrözhető Miracaston keresztül. A vezetékes adatátvitel meglehetősen lassú.
Szoftver – Hosszú távú frissítések a megfizethető középkategóriás telefonhoz
Az eszközön az Android 16 van előre telepítve. A tesztelés időpontjában a biztonsági javítások 2026 augusztusából származnak, így még viszonylag naprakészek.
A Xiaomi Security Center szerint körülbelül háromhavonta várható frissítés 2032-ig, vagyis a megjelenéstől számított hat éven át. Öt új Android-verziót is ígérnek, egészen az Android 21-ig.
Sajnos továbbra is rendszeresen jelennek meg hirdetések az operációs rendszerben.
Fenntarthatóság
A Xiaomi nem közöl megbízható adatokat a környezeti lábnyomáról. A gyártó csupán az ESG-intézkedéseire hivatkozik – a műanyagmentes csomagolásra, az alacsonyabb CO₂-kibocsátású vasúti és tengeri szállításra, valamint egy saját kezű javítást lehetővé tevő programra.
Kommunikáció és GNSS – Xiaomi okostelefon WiFi 7 nélkül
A Xiaomi nem kínál gyors, 6 GHz-es támogatással rendelkező WiFit, csupán WiFi 5-öt, egyszerű antennakialakítással. Ez mindössze körülbelül 350 MBit/s sebességet tesz lehetővé. Néhány hasonló árú versenytárs ezen a téren lényegesen gyorsabb.
Az 5G támogatott, ahogyan számos LTE-frekvencia is, így a telefon utazás közbeni használatra is kiválóan alkalmas. Tesztünk során a vétel jó, de nehéz körülmények között nem mindig teljesen stabil.
| Networking | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Nothing Phone (4b) | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| Motorola Moto G77 | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| Átlagos 802.11 a/b/g/n/ac | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| Az osztály átlaga Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
| iperf3 receive Wi-Fi6/7 RT-BE96U | |
A műholdas helymeghatározáshoz a Poco X8 egysávos GNSS-t használ, és kültéren gyorsan, körülbelül háromméteres pontossággal határozza meg a helyzetünket.
Egy Garmin Venu 2-vel összehasonlítva, valós körülmények között végzett tesztben a Xiaomi telefonja meglehetősen pontos, de következetesen kissé a ténylegesen megtett útvonal mellé helyez minket. Ez azonban még elfogadható határokon belül marad.
A középkategóriás okostelefon tehát alkalmas navigációra.
Telefonfunkciók és hívásminőség – Poco X8 eSIM nélkül
A Poco X8 két nanoSIM-kártyával támogatja a két SIM használatát; az eSIM nem támogatott.
A VoLTE, a VoNR és a VoWiFi is rendelkezésre áll.
A hívásminőség jó, és a beszédhangszóró hangereje mindig elég nagy ahhoz, hogy tisztán halljuk a másik felet.
Kamerák – A középkategóriás telefonból hiányzik a nagylátószögű kamera
A Xiaomi spórol a kamerákon: Míg az elődben még volt egy széles látószögű és egy makrókamera, a hátlapon most már csak egy 50 megapixeles főkamera és egy kis mélységérzékelő található, amely önmagában nem képes fényképeket készíteni.
A Poco X8 jó fényviszonyok mellett tisztességes képeket készít, de az élesség gyakran nem egészen optimális, a világos területek pedig hamar túlexponálttá válnak. Gyenge fényviszonyok között a korlátozott dinamikatartomány egyértelműen megmutatkozik a világos és sötét területeken. Kiegészítő fényforrás nélkül szinte lehetetlen fényképezni.
Az előlapi kamera eközben tisztességes szelfiket készít, de világos háttér előtt a körvonalakat kissé mesterséges ragyogás övezi.


Tartozékok és garancia – Poco hálózati adapter nélkül Európában
Európában egy USB-C-kábel, egy SIM-tű és egy védőtok található a dobozban. Más régiókban egy kompatibilis töltő is jár hozzá.
Sajnos Európában a Xiaomi telefonokhoz csak 12 hónapos garancia jár.
Beviteli eszközök és kezelés – Megfizethető Android-telefon ujjlenyomat-érzékelővel
A 240 Hz-es érintés-mintavételezési frekvencia révén a Poco telefon gyorsan reagál a bevitelekre. Játékokban a mintavételezési frekvencia még tovább növelhető.
Az ujjlenyomat-érzékelő a kijelző mögött, meglehetősen alacsonyan helyezkedik el, de a kezdeti beállítás után viszonylag megbízhatóan oldja fel a telefont, és más alkalmazásokhoz való hozzáférés szabályozására is használható.
Arcfelismerés is rendelkezésre áll. Tesztjeink során ez is megbízhatóan működik, még gyenge fényviszonyok között is. Mivel azonban kizárólag az előlapi kamerával végzett 2D-s felismerésre támaszkodik, nem egészen olyan biztonságos.
Kijelző – Nagyon fényes OLED egy középkategóriás telefonban DC fényerő-szabályozással
A kijelző a Poco X8 egyik legerősebb ütőkártyája: az OLED panel akár 120 Hz-es képfrissítéssel működik, és a valósághű APL-mérés során körülbelül 1 000 cd/m2 fényerőt ér el – ez kézzelfogható előnyt jelent a szabadban, napfényben történő használat során.
A Xiaomi okostelefonja a szemkímélés terén is élen jár. A hagyományos, körülbelül 125 Hz-es PWM-villogás mellett a Xiaomi által hirdetett, akár 3 840 Hz-es nagyfrekvenciás PWM-fényerő-szabályozást is alkalmazza. A villogásra érzékenyeknek azonban érdemes figyelembe venniük az alacsony frekvenciájú, 120 Hz-es összetevőt – ezen a frekvencián hosszabb használat során nem zárható ki a szemégés vagy a fejfájás.
Összehasonlításképpen: az általunk tesztelt készülékek valamivel több mint fele egyáltalán nem használ PWM-et a fényerő szabályozásához; ahol pedig alkalmaznak PWM-et, ott az átlagos frekvencia lényegesen magasabb.
| |||||||||||||||||||||||||
Fényerő megoszlás: 90 %
Centrumban: 1019 cd/m²
Kontraszt: ∞:1 (Fekete: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 3.59 | ∀{0.5-29.43 Ø4.69}
ΔE Greyscale Calman: 2.2 | ∀{0.09-98 Ø4.94}
134.9% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.249
CCT: 6916 K
| Xiaomi Poco X8 AMOLED, 2772x1280, 6.8" | Xiaomi Poco X7 AMOLED, 2712x1220, 6.7" | Nothing Phone (4b) Super AMOLED, 2344x1080, 6.8" | Motorola Moto G77 AMOLED, 2772x1272, 6.8" | Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G OLED, 2772x1280, 6.8" | |
|---|---|---|---|---|---|
| Display | -57% | -74% | -14% | 1% | |
| APL18 Peak Brightness (cd/m²) | 4009 | 1156 -71% | 1160 -71% | 3521 -12% | 4034 1% |
| HDR Peak Brightness (cd/m²) | 4421 | 2563 -42% | 1030 -77% | 3704 -16% | 4440 0% |
| Response Times | -56% | -29% | -34% | -49% | |
| Response Time Grey 50% / Grey 80% * (ms) | 0.8 ? | 1.44 ? -80% | 0.95 ? -19% | 1.6 ? -100% | 1.6 ? -100% |
| Response Time Black / White * (ms) | 0.8 ? | 1.6 ? -100% | 1.28 ? -60% | 1.1 ? -38% | 1.3 ? -63% |
| PWM Frequency (Hz) | 125.3 | 120 | 480 | 103 | 120 |
| PWM Amplitude * (%) | 16 | 14.08 12% | 17.34 -8% | 10 37% | 13.42 16% |
| Screen | 31% | 7% | 47% | 5% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1019 | 1156 13% | 1148 13% | 1558 53% | 1053 3% |
| Brightness (cd/m²) | 1028 | 1150 12% | 1526 48% | 1063 3% | |
| Brightness Distribution (%) | 90 | 98 9% | 96 7% | 98 9% | |
| Black Level * (cd/m²) | |||||
| Colorchecker dE 2000 * | 3.59 | 1.1 69% | 1.9 47% | 0.79 78% | 2.9 19% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 6.86 | 3.1 55% | 4.7 31% | 2.97 57% | 4.9 29% |
| Greyscale dE 2000 * | 2.2 | 1.6 27% | 3.6 -64% | 1.3 41% | 3 -36% |
| Gamma | 2.249 98% | 2.22 99% | 2.24 98% | 2.24 98% | 2.24 98% |
| CCT | 6916 94% | 6304 103% | 6856 95% | 6489 100% | 6747 96% |
| Teljes átlag (program / beállítások) | -27% /
-9% | -32% /
-23% | -0% /
14% | -14% /
-11% |
* ... a kisebb jobb
Képernyő villogása / PWM (impulzusszélesség-moduláció)
| Képernyő villogása / PWM észlelve | 125.3 Hz Amplitude: 16 % | ||
A kijelző háttérvilágítása 125.3 Hz-en villog (a legrosszabb esetben, pl. PWM használatával) . A 125.3 Hz frekvenciája nagyon alacsony, így a villogás hosszabb használat után szemfájdalmat és fejfájást okozhat. Összehasonlításképpen: az összes tesztelt eszköz 52 %-a nem használja a PWM-et a kijelző elsötétítésére. Ha PWM-et észleltek, akkor átlagosan 7579 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz-t mértek. | |||
Méréssorozat rögzített nagyítási szinttel és különböző fényerő-beállításokkal (Bár a minimális fényerőnél mért amplitúdógörbe laposnak tűnik, ez a skálázásnak köszönhető. Az információs doboz a minimális fényerőnél mért amplitúdó nagyított változatát mutatja.)
Megjelenítési válaszidők
| ↔ Válaszidő Fekete-fehér | ||
|---|---|---|
| 0.8 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 0.4 ms emelkedés | |
| ↘ 0.4 ms ősz | ||
| A képernyő tesztjeinkben nagyon gyors reakciósebességet mutatott, és nagyon jól használható gyors tempójú játékokhoz. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.1 (minimum) és 240 (maximum) ms között mozog. » 3 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (19.6 ms). | ||
| ↔ Válaszidő 50% szürke és 80% szürke között | ||
| 0.8 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 0.4 ms emelkedés | |
| ↘ 0.4 ms ősz | ||
| A képernyő tesztjeinkben nagyon gyors reakciósebességet mutatott, és nagyon jól használható gyors tempójú játékokhoz. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.13 (minimum) és 636 (maximum) ms között mozog. » 3 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (30.7 ms). | ||
Teljesítmény – A Poco X8 egy megfizethető csúcsmobil-gyilkos?
Az új SoC ellenére sem tapasztalunk teljesítményjavulást az elődjéhez képest; sőt, inkább az ellenkezője igaz: a Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 teljesítménye szerény, de még így is viszonylag jól tartja a lépést sok hasonló árú telefonnal.
A Poco X8 mindennapi használata nem teljesen akadozásmentes, és a telefon hamar túlterheltnek tűnik, különösen a valamivel nagyobb erőforrásigényű feladatok vagy több alkalmazás egyidejű futtatása során.
| UL Procyon AI Inference for Android - Overall Score NNAPI | |
| Az osztály átlaga Smartphone (2895 - 66164, n=97, az elmúlt 2 évben) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (7819 - 8777, n=3) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| AImark - Score v3.x | |
| Az osztály átlaga Smartphone (293 - 307528, n=65, az elmúlt 2 évben) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (548 - 567, n=3) | |
| Xiaomi Poco X8 | |
A Poco X8 a grafikus teljesítményteszteken sem tűnik ki. A legtöbb játék valószínűleg játszható a telefonon, de az erőforrás-igényesebb címek nem nyújtanak igazán élvezetes játékélményt.
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7: T-Rex Onscreen | 1920x1080 T-Rex Offscreen
GFXBench 3.0: on screen Manhattan Onscreen OGL | 1920x1080 1080p Manhattan Offscreen
GFXBench 3.1: on screen Manhattan ES 3.1 Onscreen | 1920x1080 Manhattan ES 3.1 Offscreen
GFXBench: on screen Car Chase Onscreen | 1920x1080 Car Chase Offscreen | on screen Aztec Ruins High Tier Onscreen | 2560x1440 Aztec Ruins High Tier Offscreen | on screen Aztec Ruins Normal Tier Onscreen | 1920x1080 Aztec Ruins Normal Tier Offscreen | 3840x2160 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen
| 3DMark / Wild Life Extreme Unlimited | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Motorola Moto G77 | |
| 3DMark / Wild Life Extreme | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Motorola Moto G77 | |
| 3DMark / Wild Life Unlimited Score | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| 3DMark / Steel Nomad Light Unlimited Score | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| 3DMark / Steel Nomad Light Score | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Onscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7 / T-Rex Offscreen | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench 3.0 / Manhattan Onscreen OGL | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench 3.0 / 1080p Manhattan Offscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Onscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench 3.1 / Manhattan ES 3.1 Offscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench / Car Chase Onscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| GFXBench / Car Chase Offscreen | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| GFXBench / Aztec Ruins High Tier Onscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| GFXBench / Aztec Ruins High Tier Offscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Onscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| GFXBench / Aztec Ruins Normal Tier Offscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| GFXBench / 4K Aztec Ruins High Tier Offscreen | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| Jetstream 2 | |
| 2.0 Total | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (63.9 - 423, n=114, az elmúlt 2 évben) | |
| Nothing Phone (4b) (Chrome 153) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (118.3 - 156.1, n=3) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Motorola Moto G77 (Chrome 145) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| 2.2 Total | |
| Az osztály átlaga Smartphone (2 - 480, n=105, az elmúlt 2 évben) | |
| Nothing Phone (4b) (Chrome 153) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (126.5 - 145, n=3) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Speedometer 2.0 - Result 2.0 | |
| Az osztály átlaga Smartphone (49.3 - 733, n=71, az elmúlt 2 évben) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (94.6 - 136, n=3) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Speedometer 3 - Score 3.0 | |
| Az osztály átlaga Smartphone (3.06 - 56.5, n=80, az elmúlt 2 évben) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (7 - 9.56, n=3) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| WebXPRT 4 - Overall | |
| Az osztály átlaga Smartphone (56 - 278, n=88, az elmúlt 2 évben) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (111 - 122, n=3) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| Octane V2 - Total Score | |
| Az osztály átlaga Smartphone (6015 - 160221, n=132, az elmúlt 2 évben) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (34926 - 39336, n=3) | |
| Xiaomi Poco X7 (Chrome 132.0.6834.163) | |
| Mozilla Kraken 1.1 - Total | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (973 - 1093, n=3) | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G (Chrome 151) | |
| Xiaomi Poco X8 (Chrome 155) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (216 - 2718, n=119, az elmúlt 2 évben) | |
* ... a kisebb jobb
| Xiaomi Poco X8 | Xiaomi Poco X7 | Nothing Phone (4b) | Motorola Moto G77 | Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | Átlagos 256 GB UFS 3.1 Flash | Az osztály átlaga Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | -46% | -26% | -48% | -0% | -5% | 17% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 2052.5 | 947.4 -54% | 952.54 -54% | 522.1 -75% | 2098.67 2% | 1777 ? -13% | 2263 ? 10% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 1986.1 | 915.23 -54% | 860.56 -57% | 494.6 -75% | 1981.23 0% | 1253 ? -37% | 1966 ? -1% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 264.1 | 100.16 -62% | 253.22 -4% | 217.2 -18% | 266.38 1% | 289 ? 9% | 316 ? 20% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 263.1 | 226.88 -14% | 293.92 12% | 206.2 -22% | 251.83 -4% | 319 ? 21% | 362 ? 38% |
Kibocsátás – A Poco X8 terhelés alatt alig csökkenti a teljesítményét
Hőmérséklet
A felületi hőmérsékletek tartós terhelés alatt érezhetően megemelkednek, de nem kritikusak – a mért csúcsérték alig maradt 42 °C alatt.
Pozitívum: A Poco X8 teljesítménye csak kis mértékben csökken a 3DMark stressztesztjei során, így a maximálisan elérhető teljesítmény hosszú időn keresztül is fenntartható.
(±) A felső oldalon a maximális hőmérséklet 41.9 °C / 107 F, összehasonlítva a 35.4 °C / 96 F átlagával , 21.9 és 247 °C között a Smartphone osztálynál.
(±) Az alsó maximum 41.2 °C / 106 F-ig melegszik fel, összehasonlítva a 34.1 °C / 93 F átlagával
(+) Üresjáratban a felső oldal átlagos hőmérséklete 24.4 °C / 76 F, összehasonlítva a 33 °C / ### eszközátlaggal class_avg_f### F.
3DMark stressztesztek
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Motorola Moto G77 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Xiaomi Poco X7 | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Motorola Moto G77 | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G | |
| Steel Nomad Light Stress Test Stability | |
| Xiaomi Poco X8 | |
| Nothing Phone (4b) | |
| Xiaomi Poco X7 | |
Hangszórók
Alul egy kis hangszóró található, amely a beszédhangszóróval együtt alkotja a Poco X8 sztereó hangrendszerét. A zene azonban nem igazán kel életre, mivel a hangzás túlságosan magasorientált, és nincs benne elég erő.
Az USB-C-porton vagy Bluetooth-on keresztül csatlakoztatható külső hangszórók vagy fejhallgatók gyakran jobban szólnak. Sajnos a Poco X8 csak a régebbi Bluetooth 5.1-et támogatja, így az újabb frissítések számos funkciója hiányzik, például a hallókészülékekhez használható Bluetooth LE Audio vagy az eszközök helymeghatározását segítő Channel Sounding.
A Xiaomi ugyanakkor a Bluetooth-kodekek széles választékát kínálja, így jó eséllyel megfelelő hangminőséggel csatlakoztathatja audioeszközét a telefonhoz.
Xiaomi Poco X8 hangelemzés
(+) | a hangszórók viszonylag hangosan tudnak játszani (85.6 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 32.4%-kal alacsonyabb a mediánnál
(±) | a basszus linearitása átlagos (12.8% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | magasabb középértékek – átlagosan 7.4%-kal magasabb, mint a medián
(±) | a középpontok linearitása átlagos (7.5% delta az előző gyakorisághoz)
Maximum 2-16 kHz
(±) | magasabb csúcsok – átlagosan 5.9%-kal magasabb, mint a medián
(±) | a csúcsok linearitása átlagos (7.4% delta az előző gyakorisághoz)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(±) | az általános hang linearitása átlagos (27.5% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 72%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 5% hasonló, 23%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 34%, a legrosszabb 136% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 84% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 3% hasonló, 13%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 23%, a legrosszabb 136% volt
Motorola Moto G77 hangelemzés
(+) | a hangszórók viszonylag hangosan tudnak játszani (87.1 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 32.8%-kal alacsonyabb a mediánnál
(-) | A basszus nem lineáris (17.2% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | magasabb középértékek – átlagosan 9.8%-kal magasabb, mint a medián
(±) | a középpontok linearitása átlagos (9.6% delta az előző gyakorisághoz)
Maximum 2-16 kHz
(±) | magasabb csúcsok – átlagosan 5.7%-kal magasabb, mint a medián
(±) | a csúcsok linearitása átlagos (7% delta az előző gyakorisághoz)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(-) | az összhang nem lineáris (31.6% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 82%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 2% hasonló, 16%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 34%, a legrosszabb 136% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 91% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 2% hasonló, 8%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 23%, a legrosszabb 136% volt
Akkumulátor-üzemidő – Megfizethető Android-telefon nagy akkumulátorral
Energiabevitel
A Poco X8 nem különösebben energiahatékony, kivéve nagyon nagy terhelés mellett.
A telefon akár 67 wattal is tölthető, és teljesen kompatibilisnek bizonyult a tesztlaborunkban használt töltőkkel.
| Kikapcsolt állapot / Készenlét | |
| Üresjárat | |
| Terhelés |
|
Kulcs:
min: | |
| Xiaomi Poco X8 8340 mAh | Xiaomi Poco X7 5110 mAh | Nothing Phone (4b) 5200 mAh | Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G 8340 mAh | Átlagos Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 | Az osztály átlaga Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Power Consumption | 21% | 5% | -4% | -2% | 0% | |
| Idle Minimum * (Watt) | 1.2 | 1.09 9% | 1.01 16% | 1.27 -6% | 1.235 ? -3% | 0.903 ? 25% |
| Idle Average * (Watt) | 1.8 | 1.28 29% | 2 -11% | 1.98 -10% | 1.89 ? -5% | 1.479 ? 18% |
| Idle Maximum * (Watt) | 2.3 | 1.31 43% | 2.09 9% | 2.3 -0% | 2.3 ? -0% | 1.677 ? 27% |
| Load Average * (Watt) | 4.8 | 3.25 32% | 4.62 4% | 4.71 ? 2% | 6.66 ? -39% | |
| Load Maximum * (Watt) | 8.1 | 8.62 -6% | 8.73 -8% | 8.42 ? -4% | 10.6 ? -31% |
* ... a kisebb jobb
Energiafogyasztás: Geekbench (150 cd/m²)
Energiafogyasztás: GFXbench (150 cd/m²)
Akkumulátor-üzemidő
A Poco X8 egyik legnagyobb erőssége az akkumulátoros üzemideje: a Wi-Fi-s akkumulátortesztben a telefon lenyűgöző, közel 30 órás üzemidőt ér el – ez az érték mércének számít ebben az árkategóriában. Egyes hasonló árú telefonok ennek csupán 60%-áig bírják.
| Xiaomi Poco X8 8340 mAh | Xiaomi Poco X7 5110 mAh | Nothing Phone (4b) 5200 mAh | Motorola Moto G77 5200 mAh | Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G 8340 mAh | |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkumulátor üzemidő | -41% | -25% | -32% | -1% | |
| WiFi v1.3 (h) | 29.5 | 17.5 -41% | 22 -25% | 20 -32% | 29.2 -1% |
| Reader / Idle (h) | 50 | ||||
| Load (h) | 5.2 |
Notebookcheck összesített értékelés
Xiaomi Poco X8
- 10/16/2026 v8
Florian Schmitt
Lehetséges alternatívák összehasonlítása
Kép | Modell / Review | Legjobb ár | Súly | Drive | Kijelző |
|---|---|---|---|---|---|
| Xiaomi Poco X8 Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 710 ⎘ 8 GB Memória, 256 GB UFS 3.1 | List Price: 320€ | 223 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.83" 2772x1280 447 PPI AMOLED | |
| Xiaomi Poco X7 MediaTek Dimensity 7300 ⎘ ARM Mali-G615 MP2 ⎘ 12 GB Memória, 512 GB UFS 2.2 | 185.5 g | 512 GB UFS 2.2 Flash | 6.67" 2712x1220 446 PPI AMOLED | ||
| Nothing Phone (4b) Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 8 GB Memória, 128 GB UFS 2.2 | List Price: 329€ | 210 g | 128 GB UFS 2.2 Flash | 6.77" 2344x1080 381 PPI Super AMOLED | |
| Motorola Moto G77 Mediatek Dimensity 6400 ⎘ ARM Mali-G57 MP2 ⎘ 8 GB Memória, 256 GB UFS 2.1 | List Price: 300€ | 182 g | 256 GB UFS 2.1 Flash | 6.78" 2772x1272 450 PPI AMOLED | |
| Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 710 ⎘ 6 GB Memória, 256 GB UFS 3.1 | List Price: 480€ | 223 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.83" 2772x1280 447 PPI OLED |
Átláthatóság
A felülvizsgálandó készülékek kiválasztását szerkesztőségünk végzi. A tesztmintát a gyártó vagy a kiskereskedő kölcsönként bocsátotta a szerző rendelkezésére a felülvizsgálat céljából. A hitelezőnek nem volt befolyása erre a felülvizsgálatra, és a gyártó sem kapott másolatot erről a felülvizsgálatról a közzététel előtt. Nem volt kötelesség ezt az ismertetőt közzétenni. Független médiavállalatként a Notebookcheck nincs alávetve a gyártók, kiskereskedők vagy kiadók felhatalmazásának.
Így tesztel a Notebookcheck
A Notebookcheck minden évben független, laptopok és okostelefonok százait vizsgálja meg szabványosított eljárások alkalmazásával annak érdekében, hogy minden eredmény összehasonlítható legyen. Körülbelül 20 éve folyamatosan fejlesztjük vizsgálati módszereinket, és ennek során iparági szabványokat állítottunk fel. Tesztlaboratóriumainkban kiváló minőségű mérőberendezéseket használnak tapasztalt technikusok és szerkesztők. Ezek a tesztek többlépcsős validációs folyamatot foglalnak magukban. Komplex minősítési rendszerünk több száz megalapozott mérésen és benchmarkon alapul, ami megőrzi az objektivitást.
















































