Ítélet a Nothing Phone-ról (4a)
A Nothing Phone (4a) a sikeres előd ésszerű továbbfejlesztése, anélkül, hogy valódi forradalmat jelentene. Különösen a jelentősen világosabb kijelző, az új Snapdragon processzor erős hétköznapi teljesítménye és a továbbfejlesztett, periszkópos zoommal ellátott kamera beállítása emelkedik ki, ez utóbbi pedig ebben az árkategóriában igazi csúcspont. Az akkumulátor élettartama, a dizájn és az egyedileg testre szabható Glyph világítás szintén jó benyomást kelt.
A mindennapi használat során az okostelefon a zökkenőmentes működéssel, a jó felépítéssel és az olyan modern funkciókkal, mint az 5G, a Wi-Fi 6 és az NFC, lenyűgöz. A fő- és a zoomkamerák jó fényviszonyok mellett erős eredményeket nyújtanak, míg az ultraszéles látószögű kamera meglehetősen gyenge.
A fő kritika a frissítési politikát érinti: a három Android frissítés most kissé korlátozottnak tűnik. Emellett Japánon kívül nincs eSIM-támogatás, a hangszórók és a hűtés pedig nem éri el a valóban csúcsszintet. A készülék ráadásul terhelés alatt eléggé felmelegedhet.
Pro
Kontra
Ár és elérhetőség
A Nothing Phone (4a) közvetlenül a weboldalon érhető el, valamint olyan kiskereskedőknél, mint a Amazon és a Coolblue.
Németországban négy színben és három tárolási változatban kínálják, a 8/128 GB-os modell 349 eurós, a 8/256 GB-os változat 389 eurós, a 12/256 GB-os konfiguráció pedig 429 eurós áron. Az árak, az elérhetőség és a rendelkezésre álló szín/tárolási lehetőségek régiónként eltérőek lehetnek.
Tartalomjegyzék
- Ítélet a Nothing Phone-ról (4a)
- Specifikációk: Semmi telefon (4a)
- Tok és funkciók: eSIM-támogatás csak a japán modellek esetében
- Kommunikáció és működés: Optikai ujjlenyomat-érzékelővel
- Szoftver és fenntarthatóság: Csak három Android frissítés a Nothing okostelefonhoz
- Kamerák: periszkóp zoom a telefonban (4a)
- Fényes kijelző nagyfrekvenciás PWM dimmeléssel
- Teljesítmény, károsanyag-kibocsátás és akkumulátor-üzemidő: modern 4 nm-es Snapdragon
- Notebookcheck általános értékelés
- Lehetséges alternatívák áttekintése
A Semmi telefon (4a) a következőkből következik Telefon (3a), amely végül egyfajta rejtett gyöngyszem lett a középkategóriás szegmensben, nem utolsósorban a csökkenő árának köszönhetően.
Az új modellel a Nothing elsősorban a kijelző fényerejét és a tárolási sebességet javította. Az akkumulátor kapacitása csak az indiai modellben nő jelentősen (5400 mAh), és először került bele periszkópos zoomobjektív is.
Specifikációk: Semmi telefon (4a)
Tok és funkciók: eSIM-támogatás csak a japán modellek esetében
A Nothing Phone (4a) négy színben kapható: fekete, fehér, kék és rózsaszín. Az építési minősége lenyűgöző, szoros és egyenletes résekkel. Csavarkísérletek esetén is stabilnak tűnik, bár hallhatóan nyikorog. A képernyő-test arány vonzó 87%.
A funkciókészlet az új SoC és a továbbfejlesztett kamera révén javult, de ezek nem jelentenek nagy ugrást az elődjéhez képest. Újdonság a hátlapon a Glyph Bar, amely mostantól több LED-et tartalmaz, mint az elődnél Telefon (3a) és széleskörűen konfigurálható. Az AI gomb is átkerült a bal oldalra, így könnyebb megkülönböztetni a bekapcsológombtól.
» A Top 10 multimédiás noteszgép - tesztek alapján
» A Top 10 játékos noteszgép
» A Top 10 belépő szintű üzleti noteszgép
» A Top 10 üzleti noteszgép
» A Top 10 notebook munkaállomása
» A Top 10 okostelefon - tesztek alapján
» A Top 10 táblagép
» A Top 10 Windows tabletje
» A Top 10 subnotebook - tesztek alapján
» A Top 10 300 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 120 euró alatti okostelefonja
» A Top 10 phabletje (>5.5-inch)
» A Top 10 noteszgép 500 EUR (~160.000 HUF) alatt
» A Top 10 "pehelysúlyú" gaming notebookja
Kommunikáció és működés: Optikai ujjlenyomat-érzékelővel
Árkategóriájához képest a Nothing Phone (4a) jól felszerelt a kommunikációs modulok tekintetében: a gyors Wi-Fi 6, az 5G Sub-6 és az NFC mind megtalálható a fedélzeten. A hívásokhoz támogatja a kettős nano-SIM-et, a Wi-Fi hívást, a VoLTE-t és a Vo5G-t, de sajnos eSIM-et nem. A hívásminőség jó, ha a telefont a fülhöz tartjuk, bár a környezeti zajok elnyomása hangos közlekedési zajban gyakran eléri a határait.
A biometrikus biztonságról a kijelzőbe integrált optikai ujjlenyomat-olvasó gondoskodik, amely jó felismerési arányt kínál és gyorsan feloldja az okostelefon zárolását. Az előlapi kamerán keresztül kevésbé biztonságos arcfelismerés is rendelkezésre áll. A lineáris rezgőmotor éles haptikus visszajelzést biztosít, és a beállításokban állítható.
| Networking | |
| Nothing Phone (4a) | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Honor 400 | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| Átlagos 802.11 a/b/g/n/ac/ax | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
| Az osztály átlaga Smartphone | |
| iperf3 transmit AXE11000 | |
| iperf3 receive AXE11000 | |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | |
Szoftver és fenntarthatóság: Csak három Android frissítés a Nothing okostelefonhoz
Ami a fenntarthatóságot illeti, a Nothing viszonylag átlátható, és tájékoztatást nyújt a felhasznált újrahasznosított anyagokról, valamint az okostelefon CO2e-lábnyomáról. A csomagolás is műanyagmentes.
A frissítési helyzet már vegyesebb: Míg a hat évnyi biztonsági javítás tökéletesen elfogadható, addig a Android frissítésekből csak három évnyi van. Android a 19. év lesz tehát a végállomás.
Kamerák: periszkóp zoom a telefonban (4a)
A Nothing Phone (4a) előlapi kamerája kiegyensúlyozott felvételeket készít nappali fényben, és támogatja a Full HD videók rögzítését akár 60 FPS sebességgel.
A hátlapi trió ebben az árkategóriában szokatlanul jól felszerelt, hiszen a Nothing még egy 3,5x optikai nagyítású (80 mm) periszkóp zoom objektívet is kínál. Optikai képstabilizátor is található benne, és mind a főkamera, mind a zoomobjektív jó fényviszonyok mellett is tetszetős fotókat készít. Az ultraszéles látószögű kamera minőségben némileg elmarad, és a szokásos, meglehetősen gyenge középkategóriás szinten marad.
A fő- és a zoomérzékelő 4K/30 FPS vagy 1080p/60 FPS felbontásban rögzít videókat. Akik megelégszenek a 30 FPS-es Full HD felbontással, azok az ultraszéles látószögű kamerát is használhatják. Videófelvétel közben a piros Glyph LED folyamatosan villog, jelezve, hogy a felvétel folyamatban van. A hang kissé ónos.
Kép összehasonlítás
Válasszon egy jelenetet, és navigáljon az első képen belül. Érintőképernyőkön egy kattintással megváltoztathatja a pozíciót. Egy kattintás a kinagyított képre megnyitja az eredetit egy új ablakban. Az első képen a tesztkészülék méretarányos fotója látható.
HauptkameraHauptkameraUltraweitwinkel5-facher ZoomLow-Light

Fényes kijelző nagyfrekvenciás PWM dimmeléssel
A Nothing Phone (4a) kijelzője kissé megnőtt, így 6,78 hüvelykre nőtt, és lényegesen világosabb, mint korábban. A mi tesztünkben azonban a Nothing által hirdetett 4500 cd/m²-es csúcsfényerőt meg sem közelítette.
A képfrissítési frekvenciát a rendszer dinamikusan állítja be 30 és 120 Hz között. A szemterhelés csökkentése érdekében a Nothing nagyfrekvenciás PWM dimmelést alkalmaz 2160 Hz-en, bár mi 90 Hz-es alapflickert is mértünk, vagyis az érzékeny felhasználók számára nem zárható ki a kellemetlenség.
| |||||||||||||||||||||||||
Fényerő megoszlás: 97 %
Centrumban: 1536 cd/m²
Kontraszt: ∞:1 (Fekete: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 2.6 | ∀{0.5-29.43 Ø4.74}
ΔE Greyscale Calman: 2 | ∀{0.09-98 Ø4.98}
99.9% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.24
CCT: 6878 K
| Nothing Phone (4a) AMOLED, 2720x1224, 6.8" | Samsung Galaxy A36 5G Super AMOLED, 2340x1080, 6.7" | Xiaomi Poco M8 Pro 5G AMOLED, 2772x1280, 6.8" | Honor 400 OLED, 2736x1264, 6.6" | |
|---|---|---|---|---|
| Screen | 4% | 28% | 33% | |
| Brightness middle (cd/m²) | 1536 | 1127 -27% | 1791 17% | 1605 4% |
| Brightness (cd/m²) | 1538 | 1137 -26% | 1795 17% | 1607 4% |
| Brightness Distribution (%) | 97 | 98 1% | 99 2% | 96 -1% |
| Black Level * (cd/m²) | ||||
| Colorchecker dE 2000 * | 2.6 | 1.8 31% | 1.5 42% | 0.7 73% |
| Colorchecker dE 2000 max. * | 5.7 | 2.8 51% | 3.4 40% | 1.5 74% |
| Greyscale dE 2000 * | 2 | 2.1 -5% | 1 50% | 1.1 45% |
| Gamma | 2.24 98% | 2.11 104% | 2.23 99% | 2.24 98% |
| CCT | 6878 95% | 6466 101% | 6587 99% | 6422 101% |
* ... a kisebb jobb
| Display / APL18 Peak Brightness | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Honor 400 | |
| Nothing Phone (4a) | |
| Display / HDR Peak Brightness | |
| Honor 400 | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Nothing Phone (4a) | |
Képernyő villogása / PWM (impulzusszélesség-moduláció)
| Képernyő villogása / PWM észlelve | 90 Hz Amplitude: 17.49 % Secondary Frequency: 2173 Hz | ||
A kijelző háttérvilágítása 90 Hz-en villog (a legrosszabb esetben, pl. PWM használatával) . A 90 Hz frekvenciája nagyon alacsony, így a villogás hosszabb használat után szemfájdalmat és fejfájást okozhat. Összehasonlításképpen: az összes tesztelt eszköz 52 %-a nem használja a PWM-et a kijelző elsötétítésére. Ha PWM-et észleltek, akkor átlagosan 7864 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz-t mértek. | |||
Méréssorozat rögzített zoom-szinttel és különböző fényerő beállításokkal (Az amplitúdó görbe a minimális fényerőnél laposnak tűnik, de ez a méretezés miatt van. Az információs mező az amplitúdó felnagyított változatát mutatja a minimális fényerősségnél)
Megjelenítési válaszidők
| ↔ Válaszidő Fekete-fehér | ||
|---|---|---|
| 0.99 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 0.497 ms emelkedés | |
| ↘ 0.49 ms ősz | ||
| A képernyő tesztjeinkben nagyon gyors reakciósebességet mutatott, és nagyon jól használható gyors tempójú játékokhoz. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.1 (minimum) és 240 (maximum) ms között mozog. » 3 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (19.9 ms). | ||
| ↔ Válaszidő 50% szürke és 80% szürke között | ||
| 8.18 ms ... emelkedés és süllyedés ↘ kombinálva | ↗ 0.3435 ms emelkedés | |
| ↘ 7.836 ms ősz | ||
| A képernyő gyors reakciósebességet mutat tesztjeinkben, és játékra is alkalmasnak kell lennie. Összehasonlításképpen, az összes tesztelt eszköz 0.165 (minimum) és 636 (maximum) ms között mozog. » 21 % of all devices are better. Ez azt jelenti, hogy a mért válaszidő jobb, mint az összes vizsgált eszköz átlaga (31.2 ms). | ||
Teljesítmény, károsanyag-kibocsátás és akkumulátor-üzemidő: modern 4 nm-es Snapdragon
A Snapdragon 7s Gen 4 integrált Adreno 810 GPU hajtja a Nothing Phone (4a) készüléket. Az LPDDR4x memória talán nem a legmodernebb, de ez valószínűleg a memóriaválságnak köszönhető, és ebben az árkategóriában ez a RAM-típus továbbra is általános. A mindennapi teljesítményre nincs észrevehető hatása, a rendszer nagyon simán fut.
Terhelés alatt a felületi hőmérséklet helyenként megközelítheti az 50 °C-ot. Bár ez még az elfogadható határokon belül van, időnként nagyon melegnek érezhető. A SoC-t azonban ez nem befolyásolja, és következetesen teljes teljesítményt nyújt.
A hangszórók tisztességes hangzást biztosítanak, de nem valószínű, hogy nagy lelkesedést váltanak ki. Az akkumulátor élettartama viszont meggyőző. A Phone (4a) kábelen keresztül is elég gyorsan, akár 50 wattos teljesítményen is feltölthető: Tesztünkben a teljes feltöltés 65 percig tartott (50%: 23 perc, 80%: 39 perc).
| Jetstream 2 - 2.0 Total | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Átlagos Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 (143.9 - 180.2, n=2) | |
| Az osztály átlaga Smartphone (59.7 - 423, n=129, az elmúlt 2 évben) | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Honor 400 | |
| Nothing Phone (4a) | Samsung Galaxy A36 5G | Xiaomi Poco M8 Pro 5G | Honor 400 | Átlagos 256 GB UFS 3.1 Flash | Az osztály átlaga Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AndroBench 3-5 | -59% | -40% | 14% | -6% | 15% | |
| Sequential Read 256KB (MB/s) | 2003.93 | 968.34 -52% | 1009.1 -50% | 1962.46 -2% | 1768 ? -12% | 2231 ? 11% |
| Sequential Write 256KB (MB/s) | 1596.2 | 166.77 -90% | 993.91 -38% | 1812.5 14% | 1225 ? -23% | 1910 ? 20% |
| Random Read 4KB (MB/s) | 263.22 | 233.98 -11% | 183.57 -30% | 333.34 27% | 289 ? 10% | 306 ? 16% |
| Random Write 4KB (MB/s) | 325.75 | 62.58 -81% | 187.74 -42% | 377.57 16% | 325 ? 0% | 361 ? 11% |
(-) A felső oldalon a maximális hőmérséklet 49.9 °C / 122 F, összehasonlítva a 35.3 °C / 96 F átlagával , 21.9 és 247 °C között a Smartphone osztálynál.
(-) Az alsó maximum 47.5 °C / 118 F-ig melegszik fel, összehasonlítva a 34 °C / 93 F átlagával
(+) Üresjáratban a felső oldal átlagos hőmérséklete 31.1 °C / 88 F, összehasonlítva a 32.9 °C / ### eszközátlaggal class_avg_f### F.
3DMark stressztesztek
| 3DMark | |
| Wild Life Stress Test Stability | |
| Honor 400 | |
| Nothing Phone (4a) | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Wild Life Extreme Stress Test | |
| Nothing Phone (4a) | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Steel Nomad Light Stress Test Stability | |
| Honor 400 | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Nothing Phone (4a) | |
Nothing Phone (4a) hangelemzés
(+) | a hangszórók viszonylag hangosan tudnak játszani (89.3 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 21.5%-kal alacsonyabb a mediánnál
(±) | a basszus linearitása átlagos (7.7% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | magasabb középértékek – átlagosan 6.1%-kal magasabb, mint a medián
(+) | a középpontok lineárisak (4.7% delta az előző frekvenciához)
Maximum 2-16 kHz
(+) | kiegyensúlyozott csúcsok – csak 3.6% választja el a mediántól
(+) | a csúcsok lineárisak (4.1% delta az előző frekvenciához képest)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(±) | az általános hang linearitása átlagos (16% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 5%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 5% hasonló, 90%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 34%, a legrosszabb 134% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 25% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 5% hasonló, 70%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 24%, a legrosszabb 134% volt
Samsung Galaxy A36 5G hangelemzés
(+) | a hangszórók viszonylag hangosan tudnak játszani (90.5 dB)
Basszus 100 - 315 Hz
(-) | szinte nincs basszus – átlagosan 26.4%-kal alacsonyabb a mediánnál
(±) | a basszus linearitása átlagos (7.3% delta az előző frekvenciához)
Közepes 400-2000 Hz
(±) | csökkentett középértékek – átlagosan 6.1%-kal alacsonyabb, mint a medián
(+) | a középpontok lineárisak (4.3% delta az előző frekvenciához)
Maximum 2-16 kHz
(+) | kiegyensúlyozott csúcsok – csak 3% választja el a mediántól
(+) | a csúcsok lineárisak (1.8% delta az előző frekvenciához képest)
Összességében 100 - 16.000 Hz
(±) | az általános hang linearitása átlagos (17.9% eltérés a mediánhoz képest)
Ugyanazon osztályhoz képest
» 16%Ebben az osztályban az összes tesztelt eszköz %-a jobb volt, 8% hasonló, 76%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 11%, az átlag 34%, a legrosszabb 134% volt
Az összes tesztelt eszközzel összehasonlítva
» 37% az összes tesztelt eszköz jobb volt, 8% hasonló, 55%-kal rosszabb
» A legjobb delta értéke 4%, az átlag 24%, a legrosszabb 134% volt
| Akkumulátor üzemidő - WiFi v1.3 | |
| Nothing Phone (4a) | |
| Samsung Galaxy A36 5G | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G | |
| Honor 400 | |
Notebookcheck általános értékelés
A Nothing Phone (4a) stílusos középkategóriás okostelefonként lenyűgöző, erős kijelzővel, jó teljesítménnyel, hosszú akkumulátor-üzemidővel és meglepően jó zoomos kamerával, de a frissítési politikában alulmarad.

Nothing Phone (4a)
- 05/12/2026 v8
Daniel Schmidt
Lehetséges alternatívák áttekintése
Kép | Modell / Review | Legjobb ár | Súly | Drive | Kijelző |
|---|---|---|---|---|---|
| Nothing Phone (4a) Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 12 GB Memória, 256 GB | Amazon: List Price: 429€ | 204.5 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.78" 2720x1224 440 PPI AMOLED | |
| Samsung Galaxy A36 5G Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 710 ⎘ 6 GB Memória, 256 GB | Amazon: List Price: 379€ | 195 g | 256 GB UFS 3.1 Flash | 6.70" 2340x1080 385 PPI Super AMOLED | |
| Xiaomi Poco M8 Pro 5G Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 ⎘ Qualcomm Adreno 810 ⎘ 12 GB Memória, 512 GB UFS 2.1 | Amazon: $380.00 List Price: 400 Euro | 206 g | 512 GB UFS 2.2 Flash | 6.83" 2772x1280 447 PPI AMOLED | |
| Honor 400 Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 ⎘ Qualcomm Adreno 720 ⎘ 8 GB Memória, 512 GB | Amazon: List Price: 550€ | 184 g | 512 GB UFS 3.1 Flash | 6.55" 2736x1264 460 PPI OLED |
Átláthatóság
A felülvizsgálandó készülékek kiválasztását szerkesztőségünk végzi. A próbamintát a gyártó ingyenesen átadta a szerzőnek felülvizsgálat céljából. Harmadik fél nem befolyásolta ezt a véleményt, és a gyártó sem kapott másolatot erről a véleményről a közzététel előtt. Nem volt kötelesség ezt az ismertetőt közzétenni. Független médiavállalatként a Notebookcheck nincs alávetve a gyártók, kiskereskedők vagy kiadók felhatalmazásának.
Így tesztel a Notebookcheck
A Notebookcheck minden évben független, laptopok és okostelefonok százait vizsgálja meg szabványosított eljárások alkalmazásával annak érdekében, hogy minden eredmény összehasonlítható legyen. Körülbelül 20 éve folyamatosan fejlesztjük vizsgálati módszereinket, és ennek során iparági szabványokat állítottunk fel. Tesztlaboratóriumainkban kiváló minőségű mérőberendezéseket használnak tapasztalt technikusok és szerkesztők. Ezek a tesztek többlépcsős validációs folyamatot foglalnak magukban. Komplex minősítési rendszerünk több száz megalapozott mérésen és benchmarkon alapul, ami megőrzi az objektivitást.

































